Magabiztos, nagy különbségű győzelmet aratott az Olaj

Szolnoki Olaj KK - Albacomp 101-78 (27-21, 23-15, 32-22, 19-20)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Negyeddöntő, 3. mérkőzés

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2200 néző. Vezette: Valovics, Benczur, Hegedűs.
SZOLNOK: FODOR M. 8/6, ALEKSZICS 5/3, Vesztergom 4, BÁDER 13/3, BARRO 24.
Csere: RICE 28/15, Grebenár 1, Váradi 4, SZABÓ P. 11/3, Sonyák, Cseh Gy. 3/3. Szakmai igazgató: Pór Péter.
ALBACOMP: SIMON B. 17/6, Hanga 4, TOYA 17/6, Lee 7, BANKS 19/3.
Csere: Keller 2, Farkas A. 4, Bódi 8, Fodor K., Madár, Antal. Edző: Szrecsko Szekulovics.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 8-12, 8. p.: 19-17, 14. p.: 32-25, 18. p.: 43-34, 24. p.: 64-43, 28. p.: 74-51, 34. p.: 86-66, 38. p.: 96-76.
Kipontozódott: Grebenár (32. perc), illetve Banks (34. p.)

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-1 a Szolnok javára.

A vendégeknél az ismert légiós korlátozás miatt, ezúttal is Radovics maradt ki a csapatból. Az Olajnál pedig játékra jelentkezett Harazin Tamás, aki vírusfertőzésen esett át, és napokig az ágyat nyomta.

Barro sorozatban dobott tíz pontjára Simon és Toya triplákkal, valamint Banks duplákkal válaszolt és ezzel öt perc alatt ötpontos előnyhöz jutott az Albacomp, 10-15. A folytatásban Báder centerből elért pontjaival egyenlített az Olaj, majd Rice távolról elért találataival meg is előzte vendégeit a hazai csapat az első negyed végén, 27-21.

A második negyedben is egyértelműen az Olaj akarata érvényesült, játékosai nem csak jól, hanem látványosan is kosárlabdáztak. Az agresszív védekezésből kiindulva viharos támadásokat vezettek, és a nagy kedvvel játszó Rice révén a 18. percben már 41-27-re vezettek. Sőt a szünet előtti percekben Szabó Péter ügyes alakításaival megtartották előnyüket, 50-36.

Az első félidőben nem csak jól dobtak a piros-feketék, a mezőnyből 51 százalékkal, hanem a lepattanók megszerzésében is 22-15-re verték vetélytársukat, holott az utóbbi statisztikai adatban az elmúlt két meccsen rendre alul maradtak az Albacomppal szemben.

A fordulást követően ott folytatta az Olaj, ahol abbahagyta negyedórával korábban. A szépen kidolgozott akciókat látványos zsákolásokkal fejezték be Barróék, és természetesen Rice triplái sem hiányoztak a repertoárból.

A zárófelvonás 82-58-as állásról indult, a mieink leálltak a pontgyártással, a vendégek pedig csak zárkózgattak, így is maradt a közel húsz pontos különbség a felek között. A végjátékban aztán az Olaj rátett még egy lapáttal, és Cseh Gyuri révén a száz pontot is túldobták.

Ezzel ismét a szolnoki gárda vezet a párharcban, a folytatás pénteken este Székesfehérváron lesz.

Pór Péter: - Úgy gondolom, hogy az első félidőben mutatott jó védekezésünknek és jó ritmusú támadójátékunknak köszönhetően szereztünk 14 pontos előnyt. A harmadik negyedben cserejátékosaink vezérletével is növeltük a különbséget, közben kulcsembereinket tudtuk pihentetni.

Szrecsko Szekulovics: - A szolnoki csapat különösen az első félidőben mutatott agresszív játékával eldöntötte a meccset. Nem játszottunk jól, ráadásul nagy különbségű vereséget szenvedtünk.