Zalakerámia ZTE KK - Szolnoki Olaj KK 93-67 (21-21, 17-14, 32-19, 23-13)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Elődöntő, 1. mérkőzés

Zalaegerszeg, 2200 néző. V.: Földházi, Benczur, Frányó.
ZTE: HINNANT 20/6, Watson 9/3, Kámán 5/3, WILSON 15/6, TREPÁK 12.
Csere: TIMBERLAKE 14/6, Tóth Á. 7, Baki, Gáspár 5/3, Simon L. 6/6, Bödör. Edző: Völgyi Péter. Szakmai igazgató: Patonay Imre.
SZOLNOK: Szabó P., Vesztergom 7/3, Alekszics 15/6, Báder 9, Barro 5.
Csere: Váradi 11/3, RICE 18, Grebenár 2, Sonyák, Harazin, Cseh Gy. Szakmai igazgató: Pór Péter.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 2-8, 7. p.: 34-31, 23. p.: 48-37, 25. p.: 58-47, 28. p: 66-50, 33. p.: 76-57, 37. p.: 85-63.

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a ZTE javára.

A bajnoki elődöntő első felvonásán jól kezdett az Olaj az alapszakaszgyőztes otthonában. Alekszics passzát Barro váltotta két pontra, majd Báder forgatta be védőjét és szerzett újabb duplát. A fiatal irányítót, Szabó Pétert azonban sérülés miatt már a második percben le kellett cserélnie Pór Péternek. A kényszerű változtatás szerencsére nem okozott zavart a mieink játékában, akik az első negyed nagy részében tartották néhány pontos előnyüket. Aztán a Hinnant-Watson duó is beindult, a két villámléptű amerikai pontjaival felzárkóztak a kék-fehérek, így döntetlennel zárult a nyitó játékrész.

A sűrű cserék ellenére a folytatásban sem bomlott meg az egység a vendégek oldalán, a szokás szerint csereként beszálló Rice bravúros pontjaival újra az Olaj vezetett. A második negyed közepén Timberlake tripláival egyenlített, majd átvette a vezetést a játékvezetők támogatását is élvező házigazda. Probléma azonban nem a pályán, sokkal inkább a személyi hibákat jelző táblán volt, hiszen Barro, Váradi és Grebenár neve mellett egyaránt három fault állt.

A térfelcsere után keményített védekezésén a ZTE, ami szolnoki eladott labdák révén jelentkezett. Gáspárék többször sikeresen zavarták meg a mieinket a labdafelhozatalban, ennek pedig egy 10-2-es hazai roham lett a jutalma. Bár Vesztergom Zsolt eredményes betörése megtörte a mieink gólcsendjét, a túloldalon Hinnant elkapta a fonalat távolról, s irányítója vezérletével közel húszpontos előnyt szerzett a vendéglátó. A lendületbe jött ZTE gárdáját ekkor már nem tudta megállítani az Olaj.

Völgyi Péter: - Döcögős első félidő után jól dobtunk, és jól lepattanóztunk.

Pór Péter: - Szabó Péterrel a negyedik irányítónkat veszítettük el a szezonban. Amíg bírtuk erővel, jól játszottunk, a szünet után azonban bedarált bennünket a ZTE.