Nem sikerült a bravúr, a ZTE jutott a döntőbe

Zalakerámia ZTE - Szolnoki Olaj KK 85-77 (22-20, 30-23, 17-20, 16-14)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Elődöntő, 3. mérkőzés

Zalegerszeg, 2400 néző, vezette: Pálla, Kapitány, Szabó G.
ZTE: Hinnant 7/3, WATSON 16/9, KÁMÁN 10/3, K. WILSON 19/12, Trepák 11/3.
Csere: Tóth Á. 9, GÁSPÁR 10/6, Timberlake, Baki 3/3. Vezetőedző: Völgyi Péter.
SZOLNOK: Szabó P. 9/3, ALEKSZICS 14/3, Vesztergom 4, Rice 5/3, BARRO 17.
Csere: BÁDER 13/3, Váradi 12/6, Grebenár 3. Vezetőedző: Pór Péter.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-7, 8. p.: 19-12, 13. p.: 29-20, 18. p.: 44-31, 23. p.: 57-50, 27. p.:64-58, 33. p.: 75-67, 37. p.: 82-74.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-0 a ZTE javára

A három győzelemig tartó páros mérkőzéssorozat első két felvonása egyaránt az alapszakasz-győztes ZTE sikerét hozta, így a piros-feketék számára az utolsó szalmaszál volt a kedd esti összecsapás a bajnoki döntő felé vezető úton. Az Olaj csapatából sérülés miatt ezúttal ismét hiányzott az egy héttel ezelőtti meccset is kihagyó válogatott irányító, Fodor Márton, ellenben a házigazdák legerősebb keretükkel léptek pályára.

Bár az első negyed is a négy triplát dobó házigazdák elképzelése szerint alakult, akkor még Alekszics és Barro révén tartotta a lépést a Szolnok. Sajnos a következő tíz percben tovább romlott a piros-feketék védekezésének hatékonysága - egy félidő alatt 52(!) pontot kapott az Olaj -, s csak a bátran játszó Szabó Péternek volt köszönhető, hogy a nagy szünetig nem került behozhatatlan hátrányba.

A térfélcserét követően Báder vezérletével végre összeállt a Tisza-partiak védekezése, és pontról pontra sikerült csökkenteni a hátrányt. Még mielőtt azonban vérmes reményeket kezdtek volna el táplálni a vendégszurkolók, jött K. Wilson és sorozatban szórt triplákkal eldöntötte a meccset. A ZTE harmadik győzelme egyben azt is jelenti, a kék-fehérek bejutottak a bajnoki döntőbe.

Völgyi Péter: - Gratulálok csapatomnak és a szurkolóknak a ma elvégzett munkáért, ez a 3–0 lehetővé teszi, hogy alaposan felkészüljünk és feltöltődjünk a döntőre. Tizenöt év után jó érzés lesz újra aranyéremért játszani.

Pór Péter: - Csapatom emberi tartását mutatja, hogy ma nem csak lejátszani jöttünk a meccset, hanem megnehezítettük a ZTE dolgát. Az egész sorozat alatt túl sok tiszta hárompontos dobást engedélyeztünk a Zalaegerszegnek, amit ők végig remekül kihasználtak, ez el is döntötte a párharcot.