MJUS-Fortress Körmend - Szolnoki Olaj KK 77-62 (25-20, 19-18, 13-6, 20-18)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Harmadik helyért, 1. mérkőzés

Körmend, 1800 n. V.: Forrai, Török, Bognár.
KÖRMEND: THOMAS 10, Fodor G. 2, FERENCZ 17/15, Tóth G. 5, ALIAKSZEJEV 18.
Csere: Németh 9/6, Booker 7/3, Boldizsár, Kutasi 3/3, Hegedűs 3/3, Trummer 3/3, Kocsis. Edző: Sabáli Balázs.
SZOLNOK: Fodor M. 7, Alekszics 16/3, Vesztergom 2, BÁDER 17/3, Barro 7/3.
Csere: Grebenár, Váradi 2, Cseh 5/3, Harazin 4, Sonyák 2. Szakmai igazgató: Pór Péter.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 12-6. 8. p.: 20-18. 14. p.: 31-23. 17. p.: 35-34. 22. p.: 47-38. 26. p.: 53-38. 33. p.: 63-50. 37. p.: 74-54.

A bronzcsata első felvonásán a húzódással bajlódó Fodor Márton vállalta a játékot nevelőegyesülete ellen. Ellenben a beteg Szabó Péter a vendégeknél, míg hazaiaknál a sérült Scott nem léphetett pályára.

A szolnokiak kezdték jobban centereik révén (2. perc- 2-6), de aztán a piros-feketék 10-0-s sorozattal fordítottak (5. perc- 12-6). A csapatok keveset törődtek a védekezéssel, potyogtak is a triplák. Ferencz egymaga négyet vágott, így csapata az első negyed végéig biztosan őrizte pár pontos vezetését.

A második játékrészben Thomas vezérletével már a tízpontos különbséget ostromolták a Rába-partiak, 14. perc: 31-23, ám az Olaj nem tört meg, hanem Fodor Márton, valamint Báder pontjaival felzárkózott, 17. p.: 35-34. De a vezetést nem engedték ki a kezükből a hazaiak, akik Németh István kosarai, és Thomas dudaszó pillanatában értékesített ziccere után nyugodtabban vonulhattak pihenőre, 44-38.

Elrontott dobásokkal indult a harmadik negyed - pedig a csapatok védekezése továbbra sem volt túl acélos -, sokáig csak Booker hármasát jegyezhettük fel. Aliakszejev duplával és a hozzá kiharcolt büntető értékesítésével törte meg az eseménytelenséget, majd Hegedűs hármasa következett, így tekintélyesnek mondható fórra tett szert a Körmend, 53-38.

A szolnokiak szünet utáni első pontjait mintegy hat perc elteltével Cseh dobta, de támadásban továbbra sem remekeltek, az újabb kisszünetig mindössze hat pontot szereztek. Az utolsó etap elején sem változott a játékképe, a pontosabban és motiváltabban játszó hazaiak szép kosarakat szerezve növelték vezetésüket, 37. p.: 74-54. A vendégek a végén már csak kozmetikáztak az eredményen, s közben a csapatok minden játékosa lehetőséget kapott az edzőktől.

A két nyertes meccsig tartó bronzcsatában a vasiak 1-0-ra vezetnek, folytatás szombaton este hat órakor a Tiszaligetben.

Sabáli Balázs: - A második félidei teljesítménybeli különbség döntött a javunkra, szombaton igyekszünk befejezni a párharcot.

Pór Péter: - A Körmend a harmadik negyedben eldöntötte a mérkőzést.