A bajnoki bronzérem sorsa szerdán este Körmenden fog eldőlni

Szolnoki Olaj KK - MJUS-Fortress Körmend 82–76 (21–22, 16–19, 27–16, 18–19)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Harmadik helyért, 2. mérkőzés

Szolnok, 1500 néző. V: Ádám J. Farkas G., Pozsonyi.
SZOLNOK: Fodor M. 7, ALEKSIC 26/18, VESZTERGOM 10/6, BARRO 15, Báder 6.
Csere: Váradi 9/6, Grebenár 4, Harazin 4, Sonyák 1, Cseh. Szakmai igazgató: Pór Péter.
KÖRMEND: Thomas 18/6, Fodor G. 5/3, Ferencz 3/3, Tóth G. 11/6, Aliakszejev 8.
Csere: Booker 3/3, HEGEDŰS G. 16/12, Boldizsár 3/3, Kutasi 6/6. Németh I. 3/3 Edző: Sabáli Balázs.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 8–8. 8. p.: 17–19. 15. p.: 32–34. 18. p.: 34–36. 24. p.: 40–49. 28. p.: 58–51. 34. p.: 75–63. 38. p.: 79–68.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1

A hazaiaktól a betegséggel bajlódó Szabó Péter hiányzott. A játékos azt mondta, hogy a szerdai harmadik meccsen már ő is ott lehet társai között.

Az első félidőben egyértelműen a körmendiek akarata érvényesült, akik a jól irányító Thomas vezérletével gyorsabban és ötletesebben játszottak, mint vendéglátóik.

Az Olajnál hiányzott a pályáról egy vezéregyéniség, aki összefogta volna az együttest. Szerencsére pontban nem alakult ki lényeges különbség a felek között.

A térfélcserét követően úgy tűnt, hogy lerendezik a meccset a Rába-partiak, hiszen már 49-40-re vezettek. Innentől azonban Dragan Aleksic vette kezébe a karmesteri pálcát, aki nemcsak, hogy jól irányított, hanem a pontszerzésből is rendesen kivette a részét. Erre az addig visszafogott Barro és Vesztergom teljesítménye is feljavult.

Az Olaj pedig egy 21-2-es etappal órásit fordított az álláson. A közönség sem volt rest, felállva biztatta kedvenceit, zengett-zúgott az aréna.

Közben a körmendiek válogatott játékosa Németh István, aki nemrégiben épült fel sérüléséből, rosszul esett az Olaj védőpalánkja alatt. A hátvédet játékostársa, Boldizsár Ferenc ölben vitte be az öltözőbe.

A csapatok pedig 64-57-es állásról kezdték a záró játékrészt. A végjátékig felváltva potyogtak a pontok. Az utolsó két percben a körmendiek, mindent egy lapra feltéve, letámadtak, ám a nagyon lelkes szolnoki gárda már nem adta ki a kezéből a győzelmet.

Pór Péter: - Örülök, hogy győzelemmel búcsúztunk közönségünktől. Megpróbálunk élni a harmadik mérkőzés adta lehetőségünkkel. Köszönjük szurkolóinknak, hogy ebben az évadban is jóban-rosszban kitartottak mellettünk.

Sabáli Balázs: - Aleksic ragyogó teljesítménye elég volt az Olaj győzelméhez. Mi pedig csináltunk magunknak további edzés programot, és plusz egy mérkőzést.