Barro 32 pontja is kevés volt a győzelemhez

MJUS-Fortress Körmend - Szolnoki Olaj KK 86–79 (11–24, 30–14, 22–19, 23–22)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Harmadik helyért, 3. mérkőzés

Körmend, 2100 néző. V: Hartyáni, Kapitány, Hegedüs.
KÖRMEND: THOMAS 31/6, Fodor G. 2, Ferencz 2, Tóth G. 7, Aliakszejev 2.
Csere: Kutasi 10/6, Scott, TRUMMER 21/15, Hegedűs 3/3, BOLDIZSÁR 8/3. Vezetőedző: Sabáli Balázs.
SZOLNOK: FODOR M. 16/9, Alekszics 7/3, Vesztergom 6/3, BARRO 32/3, Báder 11.
Csere: Csere: Szabó P. 2, Váradi 5/3, Grebenár, Cseh. Szakmai igazgató: Pór Péter.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 4-9. 9. p.: 9-22. 12. p.: 14-29. 19. p.: 37-36. 27. p.: 58-46. 30. p.: 60-57. 34. p.: 70-67. 37. p.: 79-74.

A párharc vége: 2–1 a Körmend javára.

A mérkőzést sokkal jobban kezdte a Szolnok, először Barro és Báder szerezte a pontjait, majd Fodor Márton dobott egymás után két tripiát, (5. perc: 4-12). A hazaiak lassan járatták és előkészületlenül eldobálták a labdákat, így az első negyed végéig mindössze 11 pontot szereztek.

A vendégek köszönték is a lehetőséget, már az első kisszünetre jelentős előnyre tettek szert, (11-24). A második felvonás elején is akadozott a körmendi gépezet (12. perc: 14-29), de a zsinórban öt pontot szerző Thomas tartotta a lelket csapatában, mely egyre jobban védekezett és küzdeni tudásban is alaposan feljavult. Az amerikai irányító után Trummer adott lendületet a vasi piros-feketéknek. A rutinos játékos szórta a triplákat és betörésből sem lehetett megállítani, főszerepet vállalt abban, hogy a félidő végére fordított csapata, (41-38).

A fordulás után eleinte felváltva estek a kosarak, majd a harmadik etap feléhez közeledve a sokkal pontosabban és türelmesebben játszó Rába-partiak már a tízpontos különbséget ostromolták (24. perc: 52-44). Tóth Gergő Barrónak kiosztott két sapkája után a fontos lélektani határt Trummer tripláival lépte át a Körmend (26. perc: 58-46), de a vendégcsapat nem adta fel a harcot. A kissé felbőszült Barro zsákolásaira alapozva a 29. percben egy kosárnyira csökkentette hátrányát, de Kutasi a végén még vágott egy tripiát (30. perc: 63-57).

A záró játékrészben a szolnokiak sem akartak lemondani a bronzéremről, (34. perc: 70-67). Barro rendületlenül termelte a pontokat, de a hajrában Thomas két hármassal, és jó büntetőzéssel eldöntötte a meccs et.

A Körmend története ötödik bajnoki bronzérmét gyűjtötte be, míg az Olaj a negyedik helyen végzett.

Sabáli Balázs: - Megfogyva bár, de törve nem, hatalmas akarattal hoztuk vissza ezt a meccset, épp azoknak a remeklésével, akik korábban kevesebbszer juthattak szóhoz. Köszönet a menedzsmentnek a biztos háttérét és a szurkolóinknak az egész éves kitartásért!

Pór Péter: - Tizenöt pontos előnyünknél a Körmend a második negyedben gyorsan ledolgozta a hátrányát. A második félidőben nagy küzdelemben szerezte meg a győzelmet a hazai csapat. Köszönetet mondok mindenkinek, akik segítették az egész éves munkánkat!