Kaposvári Klíma Vill - MOL Szolnok 93-81 (23-17, 21-27, 22-18, 27-19)
Férfi kosárlabda, EnterNet-Internet Liga, Negyeddöntő - 5. mérkőzés

Kaposvár: SIMON (16), Dzunics (18/6), ARCHBOLD (16), DE GRAY (21), IVKOVICS (15).
Csere: Szőke (4), Filipovics (3), Varga R. (-). Edző: Goran Miljkovics.
MOL Szolnok: ANZULOVIC (14/12), PAVLOVICS (23/15/), VAISVILA (18/3), Orosz (9), Stewart (4).
Csere: Mérész Cs. (2), Szarvas (8), Trepák (3). Edző: Zoran Martic.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 6-4, 7. p.: 16-6, 14. perc: 27-17, 17. p.: 38-26, 23. p.: 52-53, 28. p.: 59-56, 33. p.: 70-62, 35. p.: 74-62, 38. p.: 81-73.
Kipontozódott: Orosz (a 29. p.), ill. Dzunics (a 39. p.)

Óriási hangulatban kezdődött az ötödik összecsapás, Dzunics triplájával 6-2-re lépett el a kaposvári alakulat. Egy perc elteltével Pavlovics egyenlített, majd Ivkovics köszönt be közelről, aki két büntetőt is értékesített. A megszerzett labdákból gyors akciókat vezettek a somogyiak és 16-6-ra is vezettek. A negyed vége előtt Oroszt Mérészre cserélte edzője, mert előbbi már három alkalommal volt szabálytalan. A remeklő Pavlovics szinte minden helyzetből eredményes volt, ő tartotta a lelket a szolnokiakban. A folytatásban Szőke érkezett Dzunics helyett, aki épp a Tisza-parti dobógép őrzését kapta feladatul. Közben De Gray igen hatékonyan lepattanózott, s ellentmondást nem tűrően gyűjtötte pontjait. A túloldalon Vaisvila bizonyította, hogy a kiélezett helyzetekben számíthatnak rá társai, de Pavlovics és Anzulovics triplákkal tett sokat azért, hogy a szolnokiak 44-44-re egyenlítsenek a szünet előtt.

A folytatásban átvette a vezetést a vendéggárda, de Dzunics két duplával újra a somogyiakat jutatta előnyhöz. Elmaradtak a korábban megszokott védőlepattanók, sőt Pavlovics továbbra is kiválóan értékesítette a 3 pontosokat. A zárószakasz előtt Orosz pontozódott ki, s ez elsősorban a lepattanók terén jelentett hátrányt a vendégeknek. Az utolsó öt percre 76-66-os somogyi előnnyel fordultak a csapatok, s a két labdát eladó Szarvas megpecsételte a MOL sorsát.

Goran Miljkovics: - Megérdemelten jutottunk tovább. Minden játékosomnak és a közönségnek is köszönöm a teljesítményt.

Zoran Martic: - Nagyon kemény mérkőzés volt. Valamennyi játékosom jól küzdött, akár mi is nyerhettünk volna.