A harmadik helyen zárta a rangos nemzetközi viadalt az Olaj

2010. 09. 12.

A pardubicei négyes tornát egy tízezer férőhelyes jégcsarnokban rendezték meg az Elba-parti városban.
szeptember 10. péntek:
Deutsche Bank Skyliners Frankfurt (német) – Szolnoki Olaj KK 69-75
OLAJ KK: Trotter 25/6, Vesztergom, Horváth Á. 20/15, Clark 7, Trepák 6.
Csere: Budimir 5, Báder 3, Szabó 3, Grebenár, Gaál. Szakmai Igazgató: Pór Péter.

A pardubicei nemzetközi férfi felkészülési kosárlabdatorna első napján a német Skyliners Frankfurt csapatával találkozott a Szolnoki Olaj KK. A szolnoki legénység jól kezdett, hiszen az első félidőben Trotter és Horváth Ákos találataival vezetett 44-33-ra. A fordulást követően azonban öt amerikai vendégjátékossal felálló német együttes nagyot fordított az álláson, 54-57. Mivel az utolsó tíz percet is a Frankfurt nyerte három ponttal, így 69-75 lett a végeredmény.

szeptember 11. szombat:
Pardubice (cseh) - Szolnoki Olaj KK 80-68 (14-24, 14-8, 33-13, 19-23)
OLAJ KK: Trotter, Horváth Á. 22/6, Budimir 10, Clark 9/3, Báder 17.
Csere: Trepák 3, Szabó 6/3, Grebenár 1, Gaál. Szakmai igazgató: Pór Péter.

A torna következő napján az Olaj a házigazdák együttesével, a Pardubicével találkozott, amelyik a mienkhez hasonlóan, a negyedik helyen végzett hazája elmúlt évadbeli bajnokságában. Akárcsak egy nappal korábban, ezúttal is jól kezdett az Olaj, sőt még a második negyedben is vezettek a mieink. Közben a hazai bírók kapcsoltak, és rájöttek, ha így folytatják a fújást, akkor legközelebb nem hívják meg őket a tornára. A folytatásban gondoskodtak róla, hogy hazájuk csapata felzárkózzon, Trottert tizenkét perc játék után kipontozták. Emellett több sportszerűtlen hibát is befújtak a mieink ellen. A Pardubice pedig van annyira jó csapat, hogy kihasználja az adódó lehetőségeit, és átvegye a vezetést. A hajrában az Olaj megpróbált felzárkózni, de már nem tudta igazán szorossá tenni az összecsapást.

szeptember 12. vasárnap:
Szolnoki Olaj KK - Klosterneuburg (osztrák) 89-78 (31-31, 14-18, 25-13, 19-16)
OLAJ KK: Trotter 14, Horváth Á. 10/6, Budimir 23/12, Clark 11/6, Báder 10.
Csere: Trepák 12/3, Szabó 7/3, Grebenár 2. Szakmai igazgató: Pór Péter.

Az Olaj az osztrák Klosterneuburg ellen zárta a tornát vasárnap, az összecsapás tétje a harmadik hely megszerzése volt. Az elején mindkét csapat futott és dobott, az utóbbit meglehetősen jó százalékkal tették a felek. Nálunk Budimir, Trotter és Trepák kapta el leginkább a fonalat. Igaz, a szünetben még az osztrákok vezettek négy ponttal. A harmadik negyedben ismét eredményesen támadott az Olaj, és most már védekezett is, az osztrákok pedig nem tudták tartani velük a lépést. A végén már csak a különbség volt kérdéses. A szolnoki legénység harmadik helyen zárta a tornát. Soraikból Horváth Ákos, aki most mutatkozott be az Olaj színeiben, 52 ponttal lett a torna gólkirálya, sőt a hátvéd az All Star csapatba is bekerült.

A torna végeredménye: 1. Frankfurt 6 pont, 2. Pardubice 5, 3. Szolnoki Olaj KK 4, 4. Klosterneuburg 3.