A torna MVP-je Báder Márton, legjobb edzője Pór Péter lett.
szeptember 16. csütörtök:
Szolnoki Olaj KK - USA Select Basketball 119-58 (35-15, 32-13, 31-23, 21-7)
OLAJ KK: Trotter 17/3, Horváth Á. 17/6, Budimir 16/6, Clark 20/9, Báder 17.
Csere: Szabó P. 14, Grebenár 10, Alekszics 6/6, Gaál R., Szögi, Nagy B. 2. Szakmai igazgató: Pór Péter.

Az ellenfél egy európai szerződésre váró amerikai kosarasokból összeállított csapat, az USA Select Basketball nevű alakulat volt, amely - mint azt a végeredmény jól tükrözi - nem sok ellenállást tanúsított a mieinkkel szemben. Már az első negyedben húszpontos különbség alakult ki a felek között, ami a második játékrészben hasonló ütemben növekedett. A meccs második felében Pór Péter szakmai igazgató minden benevezett játékosának bőséges lehetőséget adott. A találkozó egy könnyed esti átmozgatásnak felelt meg, így hát az eredményből sem érdemes messzemenő következtetéseket levonni.

szeptember 17. péntek:
Szolnoki Olaj KK - MJUS-Fortress Körmend 82-77 (18-19, 24-21, 22-16, 18-21)
Olaj KK: Trotter 18, Horváth Á. 19/6, Budimir 8, Clark 2, Báder 20.
Csere: Szabó P. 6, Grebenár 9. Szakmai igazgató: Pór Péter.

A zalegerszegi felkészülési torna második napján már lényegesen nehezebb ellenfél, a legutóbbi évadban bronzérmes Körmend várt az Olaj KK-ra. Szoros első félidő után a harmadik negyed végére nyolc ponttal megléptek a szolnokiak, a vasi piros-feketék azonban nem adták fel a csatát, s az amerikai pontgyáros, Rashad Bell kosaraival fordítottak az utolsó játékrész derekán. A végjáték szerencsére ezúttal a mieinknek sikerült jobban, a 20 pontja mellett 10 kiharcolt faultot és 7 lepattanót jegyző Báder harcosságának köszönhetően Pór Péter szakmai igazgató gárdája második mérkőzését is megnyerte.

szeptember 18. szombat:
Szolnoki Olaj KK - Kis-Rába Menti Takarék Soproni KC 86-79 (22-24, 24-19, 20-22, 20-14)
Olaj KK: Trotter 12, Horváth Á. 28/18, Budimir 14/12, Clark 5/3, Báder 15.
Csere: Szabó P. 3/3, Grebenár 2, Alekszics 7/6. Szakmai igazgató: Pór Péter.

A hűség városának együttesében két egykori szolnoki játékos, Molnár András és az újonnan igazolt Thomas Kelley is játékra jelentkezett Meszlényi Róbert edzőnél. Ellenben a piros-feketék továbbra sem számíthattak két válogatott játékosukra, Fodor Mártonra és Trepák Zoltánra, mellettük a szintén sérüléssel bajlódó Vesztergom Zsolt sem tudta vállalni a fellépést. Már az első negyed óriási csatát hozott, bőven potyogtak a pontok, a soproni oldalon Molnár, míg nálunk Horváth Ákos járt az élen a pontgyártásban. A folytatásban Horváth mellé felzárkózott Báder és Budimir is, a félidő pedig 46-43-as szolnoki vezetéssel zárult. A nagyszünet utáni negyedben hol egyik, hol másik csapat vezetett, a mieink közül Horváth továbbra is tarthatatlannak bizonyult, míg az ellenoldalon válogatottbeli társa, Szabó Zsolt szórta a pontokat. Az utolsó tíz perc mindössze egy pontos Olaj-vezetéssel indult. A szolnoki csapat igyekezett megbecsülni a labdát, és jól is védekezett, míg a soproniak elfáradtak.

szeptember 19. vasárnap:
Szolnoki Olaj KK - Zalakerámia-ZTE KK 85-79 (20-12, 14-19, 22-22, 29-26)
Olaj KK: Trotter 20/6, Horváth Á. 20/6, Budimir 10, Clark 9/3, Báder 19.
Csere: Grebenár 3, Szabó P. 4. Szakmai igazgató: Pór Péter.

A fináléban végig a piros-feketék vezettek, s bár a bajnoki címvédő az egész mérkőzésen szívósan kapaszkodott, egyszer sem sikerült utolérnie a szolnoki csapatot. A pontszerzésben már-már megszokott módon a Trotter - Horváth Ákos - Báder trió vitte a prímet. A mieinket Clark korai kipontozódása sem zavarta meg, az utolsó negyedben sikerült tíz pontra növelni az előnyt, amiből hat a záró dudaszóig megmaradt.

A négy mérkőzésen összesen Horváth 84, Báder 71, Trotter 67, Budimir 48, Clark 36, Szabó 27, Grebenár 24, Aleksic 13 és Nagy 2 pontot szerzett.