Szolnoki Olaj KK - Albacomp 74-64 (13-11, 20-14, 20-25, 21-14)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Cziffra Cs., Szilas Gy., Gorka Sz.
SZOLNOK: TROTTER 13, HORVÁTH Á. 21/12, Budimir 6/3, Clark 2, BÁDER 15/3.
Csere: Vesztergom 1, TREPÁK 13/3, Fodor 3/3, Grebenár. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
ALBACOMP: Simon B. 6, Hanga 5, CROCKER 22/9, Keller 4, Jones 9.
Csere: HOLLIS 12/3, Bódi 6/6. Edző: Dzunics Braniszlav.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 3-0, 6. p.: 6-4, 9. p.: 11-8, 12. p.: 21-13, 15. p.: 28-17, 18. p.: 33-20, 23. p.: 37-38, 27. p.: 48-45, 32. p.: 57-53, 35. p.: 63-56, 38. p.: 70-59.
Kipontozódott: Keller (34. p.), Trepák (37. p.), Clark (39. p.), Crocker (40. p.).

Piros-feketébe öltözött a fél lelátó, minden egyes néző kezében volt egy-egy piros vagy fekete táblácska és lobogtak a magyar zászlók is a szabadság ünnepén. Báder vállalta a játékot, és a center egyből a kezdőben kapott helyet.

Horváth Ákos egy jó büntetőjét Báder zsákolása követte, közte Jones kétszer is homályt dobott a közönség nagy-nagy ovációja közepette. A játékost nagyon nem kedveli az Olaj-tábor, tavaly ilyenkor még a Dombóvár színeiben bemutatott a szurkolóknak, és ezt nem felejtették el a szolnokiak. Még az első negyedben Bádert éltette a közönség, aki előbb dobott egy triplát, majd saját palánkja alatt szerelte Simon Balázst. Mint ahogy várható volt, mindkét csapat kőkeményen védekezett, erre bizonyságul az első tíz perc elteltével 13-11-es állást mutatott az eredményjelző tábla.

A folytatásban Horváth Ákos percei következtek, a válogatott hátvéd két triplával és egy duplával melengette meg a hazai szíveket, melyre Crocker közeli találata volt a válasz. Már 26-17 volt az állás. amikor a válogatott kulcsembere, Hanga Ádám első dupláját szerezte, majd az ellentámadásnál a meglóduló Budimirt csak sportszerűtlen hiba árán tudta szerelni. Két perccel az első félidő vége előtt 15 ponttal tartottak előrébb a szolnokiak, ám Simon ziccerét Crocker triplája követte, így a félidő végére 33-25-re zárkóztak fel a vendégek.

Mint említettük, mindkét csapat jól és keményen védekezett, a támadójáték azonban hagyott kívánnivalót mindkét oldalon, az Olaj 38, míg az Albacomp 24 százalékos mutatóval zárta az első húsz percet.

A fordulást követően hetven másodperc alatt egy 7-2-es rohanást produkált az Alba, és ezzel 35-32-re zárkózott fel. Pór edző időt kért, mindhiába, mert a vendégek Crocker pontjaival, először a mérkőzésen átvették a vezetést, 37-38. Odalett tehát az Olaj 15 pontos előnye, és fej fej melletti, óriási csatát láthatott a közönség. A harmadik negyed végén Trepák pontjaival az Olaj jutott hárompontnyi előnyhöz, 53-50.

A záró felvonásban két percig felváltva estek a pontok, aztán csaknem robbant a bomba. Az Olaj palánkja alatt tömegjelenet alakult ki, a bírók azonban rendet raktak. Végül Hollis kapott egy személyi hibát. A továbbiakban Horváth Ákos tripláival szökésnek indult az Olaj, míg a fehérvári vetélytárs csak szórványos büntetőkből volt eredményes. A legjobbkor jött Budimir triplája, hiszen 63-57-es állásnál, a támadóidő végén talált be a horvát bedobó.

A végjátékban Báder büntetőivel már 70-59-re alakult az állás, az Alba azonban megpróbált visszajönni a meccsre, és 57 másodperccel a végső dudaszó előtt hat pontra csökkentette a hátrányát. Az Olaj azonban higgadt maradt, bedobta a bűntetőket, és így tíz ponttal megnyerte a rangadót.

A Kecskemét elleni malőr után sikerült kiköszörülni a csorbát, így mindenki vehet egy nagy lélegzetet a szombati Körmend elleni idegenbeli rangadó előtt.

Pór Péter: - Nagyon akartuk a győzelmet az erős állományú Albacomp ellen. Úgy gondolom, a védekezésünkkel, illetve centereink eredményes játékával nyertük meg a mérkőzést.

Dzunics Braniszlav: - Megérdemelten nyerte meg a rangadót a Szolnok. Nagyot harcoltunk, ám a döntő pillanatokban túl sokat egyénieskedtünk. Sajnálom a vereséget, mert vesztett helyzetből is felállt a csapat, de fordítani már nem sikerült.