Salgótarjáni KSE - Szolnoki Olaj KK 92-105 (29-28; 18-18, 19-39, 26-20)

Salgótarján, 1500 néző, Vezette: Pálla, Bognár, Boros T.
SALGÓTARJÁN: JARVIS 33/21, Gál K. 5, SCEPANOVIC 28/6, Koma 6, Vavra A. 2.
Csere: Hughes 13, Hartvich T. 5/3, Kocsis T., Ughy M. Edző: Szájer József.
SZOLNOK: TROTTER 14/6, HORVÁTH Á. 17/9, Budimir 6, CLARK 22/3, BÁDER 21.
Csere: Vesztergom 5/3, Trepák 11/6, Fodor M. 7/3, Szabó P. 2. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Aleksic.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 4-8, 7. p.: 15-21, 15. p.: 33-37, 18. p.: 45-39, 23. p.: 51-57, 28. p.: 62-82, 33. p.: 76-92, 38. p.: 85-97.
Kipontozódott: Trepák (38. p.)

A március végi bajnoki meccsen alaposan megszenvedett az Olaj a nógrádi fővárosban. Fodorék csak a végjátékban biztosították be ötpontos győzelmüket. A nyeretlenül álló házigazdák, akik egy amerikai centerrel, Hughes-szal erősödtek a napokban nagyon fogadkoztak, hogy ezúttal is megszorítják a listavezető, és a nemzetközi kupában is érdekelt szolnokiakat.

Szép számú közönség, a két szurkolótábor hangpárbaja mellett kezdődött az összecsapás. A sereghajtó hazaiak nagyon bekezdtek, az amerikai Jarvis és a horvát Scepanovic révén gyártották a pontokat. A mieink elsősorban a sérüléséből visszatérő Báder találataival tartották a lépést, a nem csak lelkesen, hanem jól is játszó hazaiakkal szemben.

A második negyedben sem hagyták magukat a tarjániak, sőt Jarvis tripláival vezettek, az olykor tompán játszó Szolnok ellen.

A fordulást követően előbb Báder, majd Trotter pontjaival ismét visszavette a vezetést a vendéggárda. A folytatásban aztán robbantottak a piros-feketék, Horváth Ákos, Vesztergom Zsolt, valamint Trepák Zoltán kosaraival pillanatok alatt húsz pontos különbséget produkáltak. Mint később kiderült ez utóbbi játékrészben eldőlt a mérkőzés sorsa.

A záró negyednek már nem volt tétje, bár a hazaiak Jarvis révén próbáltak közeledni, a jobb erőkből álló, és felkészültebb Olaj KK magabiztos győzelmét azonban nem fenyegette veszély.

A folytatásban az EuroChallange kupa csoportmérkőzéseinek első fordulójában, kedden este az oroszországi Szentpétervár otthonában szerepelnek a piros-feketék. A következő bajnoki fordulóban pedig szombaton a Nyíregyháza együttesét fogadják a Tiszaligetben.

Szájer József: - Úgy érzem, vereségünk ellenére végig egyenrangú ellenfelei voltunk a bajnokaspiráns szolnokiaknak. Sok sikert kívánok az Olajnak a nemzetközi kupában!

Pór Péter: - A folytatásban még sok meglepetést fog okozni a tarjáni csapat, melyet kemény küzdelemben sikerült legyőznünk. Sikerünket elsősorban második félidei jó periódusunknak köszönhetjük.