Soproni KC - Szolnoki Olaj KK 71-81 (21-21, 17-18, 22-19, 11-23)

Sopron, Vezette: Forrai S., Kapitány G., Török R.
SOPRON: Kelley 14/3, Jarvis 9/6, MOLNÁR A. 14, SZABÓ ZS. 11/3, TOWNES 15.
Csere: Keresztes 2, Gombás, Helmeczi, Halmai 6/3. Edző: Meszlényi Róbert.
SZOLNOK: TROTTER 27/6, Horváth Á. 13/3, Budimir, CLARK 12, BÁDER 7/3.
Csere: Vesztergom 9/9, Trepák 5/3, FODOR M. 8/6. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Aleksic.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 4–4. 6. p.: 16–8. 8. p.: 21–19. 11. p.: 25–25. 12. p.: 25–28. 15. p.: 27–36. 19. p.: 36–39. 22. p.: 43–39. 25. p.: 51–41. 29. p.: 62–58. 33. p.: 67–60. 35. p.: 69–69. 37. p.: 70–74.
Kipontozódott: Keresztes (36. p.)

Ahogy várható volt, a két egykori szolnoki közönségkedvenccel, Kelleyvel és Molnár Andrással felálló soproniak nekiestek az Olajnak, és volt olyan, hogy nyolc ponttal is vezettek az első negyedben. Szerencsére Trotterék rendezték soraikat és a negyed végére utolérték a házigazdákat.

A második felvonásban is folytatódott a fej-fej melletti csata, a nagyszünetban az Olaj tartott előrébb egy ponttal.

A folytatásban úgy tűnt, hogy a piros-feketék minden igyekezete ellenére elhúznak a hazaiak, hiszen volt olyan időszak, amikor kilenc pont is volt az előnyük.

A házigazdák lendülete az utolsó negyed közepéig kitartott, ekkor azonban fáradni látszottak. Ezt kihasználva Horváth Ákos és Trotter találataival a jól hajrázó vendéggárda az utolsó öt percet 21-4-re (!) nyerve állvahagyta őket. Az Olaj újabb fontos győzelmet, immár sorozatban a hetediket aratta a hűség városában.

Folytatás kedden este, mikor a francia Gravelines együttese látogat a Tiszaligetbe.

Meszlényi Róbert: - A mérkőzés képe alapján megérdemeltük volna a győzelmet, de a végjátékban több olyan dobást vállaltunk, amit nem kellett volna.

Pór Péter: - Jól védekeztünk és ismét volt tartásunk. Köszönjük szurkolóink buzdítását, nagyon sokat segítettek a nehéz pillanatokban.