Kecskeméti KSE - Szolnoki Olaj KK 70-80 (20-16, 22-25, 15-19, 13-20)

Kecskemét, 1600 néző. Vezette: Forrai, Pálla, Hegedűs.
KECSKEMÉT: Lagrange 6/3, WITTMANN 23/6, Dénes 3/3, Orsulic 8/6, Bencze 5.
Csere: CSORVÁSI 15, Siriscevic 10/6, Lakatos, Cseh Gy. Vezetőedző: Sztojan Ivkovics.
OLAJ: Trotter 12/6, Horváth Á. 2, BUDIMIR 10/6, Clark 6/3, BÁDER 23.
Csere: Trepák 1, FODOR M. 10/6, Grebenár 6, SZABÓ P. 10/6. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 9-5, 8. p.: 18-12, 14. p.: 27-26, 18. p.: 37-34, 25. p.: 55-51, 28. p.: 55-55, 34. p.: 61-65, 38. p.: 68-78.

Már a játékosok bemutatásakor nagyszerű volt a hangulat, elsősorban a mintegy félezer Olaj-szurkoló jóvoltából. Pór Péter már az ötödik percben időt kért, mert csapata védekezésben rendre lemaradt a hazai játékosoktól, támadásban pedig sorra gyártották az eladott labdákat, nem ízlett nekik a hazaiak agresszív védekezése. A vendéglátók elsősorban Wittmann jó passzaival és pontjaival szereztek előnyt az első negyedben, 20-16.

A folytatásban Fodor tripláival 27-26-ra felzárkózott az Olaj, a vezetést azonban nem tudta átvenni. A hazaiak szokott rakkolós játékukkal és sok cserével próbálták megzavarni vendégeiket, szerencsére Báder vezérletével, valamint az ügyesen játszó Szabó Péter pontjaival sikerült két pontra megközelíteniük a házigazdákat a második negyed végén, 42-41.

A térfélcsere után pontra pont volt a válasz, a mieink ebben az időszakban még képtelenek voltak semlegesíteni a jól játszó Wittmannt, aki egészen a 25. percig nem tudott hibázni. A továbbiakban Fodor azonban kifogta válogatottbeli társát, sőt fontos pontokat dobott a szolnokiak irányítója. Ráadásul az utolsó percben Grebenár és Báder is bravúros centergólokat dobott és ezzel fordított az Olaj, 57-60.

A záró felvonásban Budimir triplájával, majd egy labdaszerzés után faultolták a horvát játékost, aki mindkét büntetőt biztos kézzel értékesítette, 57-65. A piros-fehérek Csorvási két duplájával visszajöttek a meccsbe, de a Szabó-Báder-Budimir trió ellen ezen az estén nem volt ellenszer. A végjátékban néhány szolnoki hibát kihasználva megpróbáltak felzárkózni a hazaiak, de az Olaj már nem adta ki a kezéből a győzelmet. A lefújás után a szolnoki szurkolótábor nagy ünneplésben részesítette kedvenceit, akik revansot vettek ellenfelükön az tiszaligeti vereségért.

Sztojan Ivkovics: - Közönségszórakoztató meccsen mindkét csapat jól játszott, de a győzelmet ezúttal a vendégek szerezték meg, gratulálok nekik.

Pór Péter: - Mindkét csapat keményen küzdött, egy picivel most jobbak voltunk, mint a Kecskemét. Köszönjük szurkolóinknak, hogy ismét hazai hangulatot teremtettek a hírös városban.