Kecskeméti KSE - Szolnoki Olaj KK 67-72 (22-20, 19-12, 13-27, 13-13)

Kecskemét, 1700 néző. Vezette: Földházi T. Györffy P. A., Hegedűs T.
KECSKEMÉT: LaGrange 9/3, WITTMANN 19/3, Dénes 5/3, Cseh Gy. 4/3, Bencze 8.
Csere: SIRISCEVIC 15/15, Lakatos P. 2, Csorvási 5, Szabó T. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.
OLAJ KK: TROTTER 20/9, Horváth Á. 13/3, Budimir 1, Clark 9/3, BÁDER 13.
Csere: Trepák 2, Fodor M. 12/3, Vesztergom, Grebenár 2. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 7-9, 8. p.: 18-18, 14. p.: 27-29, 18. p.: 37-32, 24. p.: 48-41, 28. p.: 50-51, 34. p.: 55-66, 38. p.: 66-72.
Kiállítva: Sztojan Ivkovics (35.).

Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés: Bacsó Ernőné Manyikára emlékeztek, aki szerdán délelőtt 60 éves korában hunyt el. Manyika húsz éven át volt az Olaj KK munkatársa.

A kupacsata első felvonására megszokottan népes szurkolóhad kísérte el az Olajt, amiből most istenes kalamajka keveredett. A szolnoki drukkerek azt kifogásolták, hogy a rendezők csak kettesével engedték be őket, alaposan átnézték a ruhájukat és a csuklójukra is kaptak egy jó nagy pecsétet. Ellenben ugyanezt a hazai szurkolókkal szemben nem alkalmazták a kecskeméti rendezők.

Nagy iramban, gyors játékkal indítottak a felek, aztán ki tudja, miért, ellaposodott a játék. Sok volt a technikai hiba és az eladott labda mindkét oldalon. Hazai részről Siriscevic és Wittmann, míg a szolnokiak közül Horváth és Báder talált be leggyakrabban. A folytatásban hol az egyik, hol a másik csapat vezetett két-három ponttal. Negyedóra játék után nem tudott mezőnykosarat szerezni a vendégcsapat, a 14. és a 20. perc között mindössze három pontra futotta erejükből. Az agresszíven és rámenősen játszó hazaiak eközben szép lassan kilenc pontosra hizlalták előnyüket.

A fordulás után Trotter összekapta magát és társait, az irányító pontokat dobott és kiváló passzokat osztogatott, a csapat pedig megfordította az állást. Mindezt Ivkovics nem bírta cérnával, egy vendégakció közben berohant a pályára, pechére saját játékosát, Lagrange-t döntötte fel. Ezért technikait kapott a bíróktól a magáról megfeledkező szakember.

A záró felvonás elején a szintén sokat reklamáló Siviscevic "harcolt ki" egy újabb technikait. A 34. perc elején Fodor triplájával 55-66-ra alakult az állás, majd a kicsivel később Ivkovics egy bírói ítéletet kifogásolva gúnyosan megtapsolta Györffy játékvezetőt. A bíró ismét technikai hibát adott az edzőnek, ami egyben kiállítást jelentett utóbbi számára. A hazaiakat talán megnyugtatta szakvezetőjük távolléte, 58-72 után némileg felzárkóztak, de az Olaj győzelmét már nem tudták veszélyeztetni. A visszavágót jövő kedden 19 órakor rendezik a Tiszaligetben.

Sztojan Ivkovics: - Nagyon elégedett vagyok a csapattal, másról viszont nem szeretnék nyilatkozni.

Pór Péter: - Manyika, ezt a győzelmet neked küldjük!