Falco KC - Szolnoki Olaj KK 83-82 (20-18, 22-17, 18-21, 23-26)

Szombathely, 2800 néző. Vezette: Cziffra Cs. Szilas Gy. Frányó P.
FALCO: Simon L. 3, KÁLMÁN 16, DOYNE 22/6, GOSA 19/3, Alekszejev 10.
Csere: Pankár 9/3, Borszéki 2, Szanati 2, Vill T., Molnár B. Vezetőedző: Bencze Tamás.
OLAJ: TROTTER 19/6, HORVÁTH Á. 14/3, Budimir 2, Clark 15/3, BÁDER 22.
Csere: Fodor M. 4, Trepák 1, Vesztergom 5/3, Grebenár. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 8-7, 8. p.: 15-13, 14. p.: 27-28, 18. p.: 36-33 , 25. p.: 49-46, 28. p.: 57-53, 35. p.: 70-66, 38. p.: 76-74, 40. p.: 79-80.
Kipontozódott: Borszéki (33.).

Talán mondanunk kell, hogy mindkét csapat számára nagyon fontos volt a mérkőzés, hiszen a hazaiak a nyolc közé jutásért, míg a szolnokiak az alapszakaszelsőségért küzdenek.

Doyne Clark pontjaival kezdődött a mérkőzés, majd a hatszázadik NB I-es mérkőzését játszó Kálmán László is bekapcsolódott a pontszerzésbe. Fej-fej mellett haladtak a felek, igaz, az Olaj Trotter duplájával csak a 14. percben vette át először a vezetést. Nem sokáig tartott a vendégöröm, mert a nagy formában játszó Doyne és Gosa találataival a szünetben 42-35-öt mutatott az eredményjelző.

A szünet után folytatódott a gigászi csata, a rengeteg személyi hibát kiosztó bírótrió különösen a mieinket látta sorozatosan szabálytalannak, az egész mérkőzésen 39 büntetőt dobhattak a hazaiak. Az Olajnál Clark is összekapta magát, az erőcsatár pontjaival megközelítette vetélytársát az Olaj, de egyenlítenie nem sikerült.

A záró játékrész 60-56-os hazai vezetésről indult, és óriási izgalmakat hozott. A hajrában rendre három-négy pontos előnye volt a Falconak, ám a 37. percben Báder kiegyenlítette csapata hátrányát, majd Gósa, Doyne és Horváth volt a pontszerzők sorrendje. Az utolsó percben Kálmán büntetőjével 81-80-ra alakult az állás, de Trotter révén fordított az Olaj. Az utolsó másodpercben azonban Pankár Tibor palánkos duplájával a szombathelyiek megnyerték a meccset. Az Olaj ezzel átadta az első helyét a Zalaegerszeget fölényesen verő Albacompnak.

Bencze Tamás: - Végig a kezünkben volt a meccs, nagyon csalódott lettem volna, ha nem nyerünk. A végén egy nagy adat szerencse is kellett a sikerünkhöz, de úgy érzem, megdolgoztunk érte.

Pór Péter: - Gratulálok a Falcónak, szívósan küzdöttek. Már-már úgy tűnt, az izgalmas végjátékban nyerni tudunk, aztán egy figyelmetlenség miatt mégis kikaptunk. Minden megtettünk a sikerért, csúsztunk-másztunk a pályán, nagyon sajnálom, hogy így sem sikerült győznünk.