Szedeák - Szolnoki Olaj KK 88-103 (17-26, 25-35, 17-29, 29-13)

Szeged, 1200 néző. V: Valovics, Kapitány, Márton L.
SZEGED: DRAHOS 15/3, RUBIN 19/3, Molnár M. 6/3, Dukics 13, MCKENZIE 20.
Csere: Tanács 5/3, Nyilas 4, Vida 6, Kiss Zs. Edző: Fodor Péter.
OLAJ: TROTTER 18, HORVÁTH Á. 17/9, Budimir 11/6, CLARK 15/9, Báder 8.
Csere: FODOR M. 11/3, Trepák 7/3, Vesztergom 8, Grebenár 6, Szabó P. 2, Gaál. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-7, 8. p.: 13-16, 14. p.: 26-40, 18. p.: 35-55, 24. p.: 48-71, 28. p.: 54-84, 34. p.: 71-94, 38. p.: 80-100.

Szép számú közönség előtt a két szurkolótábor nagy hangpárbajától kísérve kezdődött a Tisza-parti csapatok csatája. Öt perc után robbantott az Olaj, egy 10-2-es rohammal állva hagyta ellenfelét, ezt követően pedig csak a különbség volt kérdéses. Az első félidő végén már 20 ponttal vezettek a vendégek, amit újabb tíz perc alatt további tíz egységgel toldottak meg. Innentől ünnepelhetett a szolnoki szurkolótábor, hiszen a kedvencek négy év után újra megnyerték az alapszakaszt. A szombaton kezdődő rájátszásban a Pécs lesz a mieink ellenfele a legjobb négy közé jutásért.

Fodor Péter: - Nagyon jó csapat ellen szenvedtünk vereséget. Csak akkor tudtunk volna jobb eredményt elérni, ha végig fegyelmezetten védekezünk, ám ez nem mindig volt így.

Pór Péter: - Az első félidei teljesítményünknek köszönhetően sikerült megnyerni a mérkőzést az egész évben jó teljesítményt nyújtó Szeged ellen. Nagy fegyvertény a pályaelőny, amelyet az alapszakasz megnyerésével akár a döntőig is élvezhetünk, ennek ellenére nehéz meccsek várnak ránk, mert olyan ellenfelekkel találkozunk, akikkel szemben hazai pályán sem lesz könnyű dolgunk. Köszönjük szurkolóinknak, hogy Szegedre is szép számmal kísértek el bennünket, és nagyon jó hangulatot teremtettek.