PVSK-Pannonpower - Szolnoki Olaj KK 103-100 (14-20, 29-24, 36-26, 24-30)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Negyeddöntő, 2. mérkőzés

Pécs, 1300 néző. Vezette: Kiss L., Farkas G., Vétek.
PVSK: GLAVINICS 22/6, EL-AMIN 31/18, Kovács P. 3, TÓTH N. 10/3, Egemonye 4.
Csere: DEÁK 21/18, Hosszú, Szőke B., Eilingsfeld 12. Edző: Szrecsko Szekulovics.
OLAJ: TROTTER 25/12, HORVÁTH Á. 18/12, BUDIMIR 13/9, Clark 5/3, BÁDER 17.
Csere: FODOR M. 20/3, Trepák 2, Vesztergom, Szabó P. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 3-9, 8. p.: 9-13, 15. p.: 24-32, 25. p.: 55-58, 28. p.: 66-66, 35. p.: 86-79, 38. p.: 96-90.

A párharc állása: 1–1

Jól kezdett az Olaj a negyeddöntő második összecsapásán, Horváth és Báder pontjaival pillanatok alatt 1-9-re alakult az állás. A hazaiak is éledtek, de pontjaik nagy részét büntetőből szerezték. A vendégek Trotter és Fodor kosaraival egy darabig tartották 8-10 pontos előnyüket. A félidőhöz közeledve azonban egyre inkább gyűltek a szolnokiak oldalán a faultok és az eladott labdák.

A második negyed közepén El-Amin rendesen elkapta a fonalat, az amerikai légiós találataival a félidő végére egy pontra zárkóztak fel a pécsiek, 43-44.

A szünet után fej-fej mellett haladtak a csapatok és a 28. percben még egyenlő volt az állás, 66-66. A harmadik játékrész hajrájától fogva azonban a kiváló dobóformát mutató hazaiak irányították a játékot, és triplaspecialista Deák találataival elléptek a mieinktől.

Az Olaj az állandósuló 6-8 pontos hátrányban mindent megtett a felzárkózás érdekében, de egyenlíteni nem sikerült. A rendkívül lelkes és több kiváló egyéni teljesítményt felmutató pécsi csapat előnye kitartott a találkozó végéig. Ezzel egyszersmind kiegyenlítette hátrányát a PVSK, a harmadik meccset pénteken 20 órakor játsszák a Tiszaligetben.

Szrecsko Szekulovics: - Ahogy reméltem, óriási meccset játszottunk. Tudtuk, hogy a Szolnok még egy-két perccel a vége előtt is nagyon veszélyes. Kitűnő ellenfelet győztünk le, azt gondolom, bevált a zónánk, és a csapatból mindenki extrát nyújtott.

Pór Péter: - Jól kezdtünk, el is tudtunk húzni, de a második negyedben El-Amin öt-hat perc alatt kimagasló teljesítményt nyújtott, a harmadik negyedben Deák ezt megismételte. Mindent megpróbáltunk, de most a Pécs győzött.