MOL Szolnok - PVSK-Panters 103-77 (25-11, 16-24, 21-27, 41-15)

Olaj-csarnok, 800 n. v.: dr. Valovics, Bognár.
MOL Szolnok: TAKÁCS 19/3, VAISVILA 23/15, Mérész Cs. 3/3, Masiulis 13, OROSZ 14.
Csere: Reed 10, Kobale 19/3, Cziczás, Rusznák 2. Edző: Rezák László.
PVSK: Csirke 3, Campbell 8/3, Mészáros 8, HORVÁTH Z. 18/3, GAMBIROZA 20/6.
Csere: Hegedűs 8, Sági 7/3, Móricz 3/3, Radnóti, Ágfalvi 2, Boldizsár G., Buzogány. Edző: Fodor Péter.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 15-4, 15. p.: 38-25, 25. p.: 56-47, 35. p.: 87-66.

Kecskemét-Nyíregyháza összecsapással indult az 5. Gösser Kupa férfitorna, melyen az első félidőben még a nyírségiek vezettek 41-40-re, ám a fordulást követően kapcsolt a hírös város csapata, és aránylag egész könnyedén nyert 90-70-re.

Természetesen a hazai tábort a MOL Szolnok bemutatkozása érdekelte az újonc PVSK-val szemben. A hazaiaknál különösen három külföldi kosarast figyeltek árgus szemmel a szurkolók, a litván Arturas Masiulist az amerikai Paul Reedet az utóbbi kettő center, és a szlovén Primoz Kobalét, aki csütörtökön délután érkezett Szolnokra. A játékost Zoran Martic a piros-feketék elmúlt évadbeli edzője ajánlotta a MOL vezérkarának figyelmébe. Kobale 27 éves, 194 cm magas, bedobó a posztja az elmúlt évadot a szlovén bajnokságban harmadik helyezett Pivovarna Lasko állományában töltötte.

Magabiztosan és ponterősen kezdett a hazai csapat, különösen a csapatkapitány, Orosz volt elemében, aki kedvére termelte a gólokat, a center jó labdákat kapott Takácstól és Vaisvilától. Mire a pécsi vasutasok észbe kaptak, már 15-4-re vezettek a szolnokiak. A vendégek azonban nem adták fel, de erejükből csupán a felzárkózásra futotta a szünetig. Rezák mester, nagyon sportszerűen, mindegyik tesztelésre váró játékosnak egyforma időt adott ahhoz, hogy bizonyítsák játéktudásukat. A szünet után meglepő módon visszavett a tempóból a szolnoki gárda, és ezt a PVSK ügyesen használta ki, hiszen a harmadik negyed végére kiegyenlítette hátrányát, így 62-62-ről indult a zárónegyed. A folytatásban azonban nagyon rákapcsoltak a szolnokiak, Vaisvila egymás után három triplát is dobott, s pillanatok alatt húsz pont lett a felek közötti különbség. Innentől már csak az volt a kérdés, hogy meglesz-e a 100 pont, amely az amerikai Reed jóvoltából sikerült.

Rezák László: - Nem dőlt még el semmi, tovább tart a légiósok tesztelése.

Fodor Péter: - Három negyeden át jól tartottuk magunkat.

Mai program: Nyíregyháza-Pécs, 16.00, MOL Szolnok-Kecskemét, 8.00.

Vasárnap: Pécs-Kecskemét, 10.00, MOL Szolnok-Nyíregyháza, 12.00.