Jó kezekben a Szuperkupa

2011. 09. 28.

A magyar kosárlabdázás történetében másodszor rendeztek mérkőzést a Szuperkupáért, amelyen az elmúlt évadban bajnok és kupagyőztes Szolnoki Olaj a mindkét sorozatban második Albacomppal találkozott a budapesti Körcsarnokban.
Szolnoki Olaj KK - Albacomp 69-59 (11-10, 18-19, 23-16, 17-14)

Budapest, Körcsarnok, 1500 néző. V: Hartyáni, Vígh, Földházi.
OLAJ: TROTTER 11/3, Djeraszimovics 10, Soós 1, NIKOLOV 15/9, BÁDER 18.
Csere: Tuljkovic 5, Fodor M. 2, Trepák 7/3, Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
ALBACOMP: Simon 3, El-Amin 11/3, Hollis 9, KELLER 14/6, Hendlein 8.
Csere: Bódi 4, MADÁR 10/6, Juhos, Somogyfoki. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Matus Gábor.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 5-4, 8. p.: 9-7, 13. p.: 16-19, 17. p.: 23-27, 22. p.: 31-33, 26. p.: 40-35, 29. p.: 49-42, 31. p.: 56-45, 34. p.: 56-51, 37. p.: 66-56.
Kipontozódott: Soós, Juhos (40.).

A mérkőzés előtt Báder Márton a bajnok- és kupagyőztes szolnoki csapatnak járó különdíjat Pór Péter pedig az év edzőjét illető elismerést vette át, aztán Hartyáni Zsoltot szólították a kezdőkörbe, a rutinos játékvezető ugyanis e mérkőzésen zárta le hosszú pályafutását.

Az elején meglehetősen visszafogottan tüzeltek a csapatok, pontos dobást alig, méretes homályt annál többet jegyezhetett a krónika. Három percig csak Trotter hármasa és Hendlein duplája állt a táblán. Az első negyed második fele sem a szebbnél szebb kosarakról maradt emlékezetes, látványos játék helyett kölcsönösen sok hibával tarkított brusztolás zajlott a pályán.

A második játékrész kezdetén az Albacomp kapott hamarabb lábra, és El-Amin triplájával, majd Hendlein és Keller közeli kosaraival átvette a vezetést. Pór Péter gyors időkésére után Nikolov bravúros távoli dobással egyenlített, de a piros-feketék támadása továbbra is akadozott, az Albacomp pedig a megszerzett védőlepattanókat követő ellenakciókból meglógni látszott. Az újabb időkérés után Báder a legjobbkor dobott négy pontot, Djeraszimovics első duplája azt jelentette, hogy döntetlen állással (29-29) tértek pihenőre a felek.

A fordulás után előbb Bádert, majd Djeraszimovicsot találták arcon a fehérváriak, rövid időre mindkettőjüket le kellett cserélni. A centerbe beszálló Trepák pontjaival ismét az Olajnál volt az előny, az Albacomp Keller triplájával zárkózott. Nem sokáig, mert Nikolov nagyon elkapta a fonalat: a bolgár bedobó a harmadik negyed utolsó két percében nyolc pontot termelt, amivel eltávolodtak riválisuktól a mieink.

A záró tíz perc kezdetén Nikolov és Báder duplájával tíz pont fölé nőtt a különbség, de a szolnoki center ellen sportszerűtlen hibát ítéltek a játékvezetők, az Albacomp pedig faragni kezdte hátrányát. Ekkor Djeraszimovics kezébe került a karmesteri pálca, aki fontos kosarakkal tűnt fel. A hajrában az Olaj jó védőmunkával megőrizte előnyét, és fennállása során először elhódította a Szuperkupát.