Pyrintö Tampere - Szolnoki Olaj KK 77-69 (22-18, 16-16, 24-14, 15-21)

Tampere, 1800 néző. V: Barth (német), Herbertsson (izlandi), Serhatlic (svéd).
TAMPERE: LEHTO 20/6, A. WILLIAMS 18/9, D. Williams 13, Ahvenniemi 3, Nikkilä 6.
Csere: BAILEY 17, Mattila, Niemi. Edző: Pieti Poikola.
OLAJ KK: Trotter 19/9, Djeraszimovics 15, Soós 9/9, Nikolov 5, Báder 14.
Csere: Tuljkovics 2, Trepák, Fodor M. 5/3. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
Kipontozódott: Fodor M. a 35., Soós a 36. percben.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 6-10, 8. p.: 14-14, 13. p.: 27-18, 16. p.: 30-26, 22. p.: 40-40, 25. p.: 51-40, 28. p.: 58-45, 32. p.: 64-48, 36. p.: 76-56.

Az Olaj jól kezdett a finn bajnok otthonában, Trotter és Báder találataival vezetett az első percekben. Aztán az erőszakosan és keményen játszó hazaiak időszaka következett, közülük különösen az irányító Lehto kapta el a fonalat, találataival hamar fordítottak a vendéglátók. Látótávolságon belül vezetett a Tampere, a mieink Báder és Djeraszimovics kosaraival igyekeztek tartani a lépést.

A fordulást követően Trotter és Soós triplájával úgy tűnt, akár meg is fordíthatják a csata menetirányát, de nem így történt, a hazai csapat a három amerikai játékosa révén szorgalmasan gyártotta a pontokat. 40-40 után egy 11-0-s rohamot repesztett, s először a mérkőzésen megtörni látszott az Olaj ellenállását a finn bajnok.

A záró játékrészben rátett még egy lapáttal a Pyrintö, pár perccel a vége előtt már húsz ponttal, 76-56-ra vezetett. A hajrá azonban az Olajé volt, elsősorban Trotter klasszis teljesítményével és Djeraszimovics fontos pontjaival 13-1-re nyerték az utolsó négy percet a végjátékra saját tempójuktól kissé elfáradó házigazdákkal szemben.

A hátrány behozható, de nehéz dolguk lesz a piros-feketéknek a visszavágón, amit jövő kedden 19 órakor játszanak a Tiszaligetben.

Pór Péter: - Az utolsó percekben megteremtettük a lehetőséget, hogy a visszavágón kiharcoljuk a továbbjutást. Köszönöm szurkolóinknak, hogy ilyen messzire is elkísértek és biztattak bennünket.