Naturtex-SZTE-Szedeák - Szolnoki Olaj 67-81 (9-18, 17-19, 22-15, 19-29)

Újszegedi Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Benczur, Balog Gy., Vida.
SZEDEÁK: Drahos 4, LEVY 21, KISS ZS. 12/12, IVOSEV, 16, Dukics 6/3.
Csere: Tanács 7, Molnár M., Vida 1. Vezetőedző: Fodor Péter.
OLAJ KK: TROTTER 7, Horváth Á. 12/6, Soós 6, NIKOLOV 13/3, BÁDER 17.
Csere: Mills 8, Trepák 2, Gay 6/6, Fodor M. 10. Szakmai igazgató: Pór Péter.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 4-7. 8. p.: 8-16. 13. p.: 11-25. 16. p.: 17-27. 23. p.: 30-41. 26. p.: 38-46. 32. p.: 50-55. 36. p.: 58-65.

Az első negyedben a vendégek tudatosították, győzni érkeztek Szegedre, és mivel a Szedeák rosszul dobta a büntetőket, hamar megléptek Trotterék. Levy két kosárral mutatkozott be Fodor Péter csapatában, ő kellett ahhoz, hogy tízen belül maradjon a Szeged az első negyed végén.

A második játékrész aztán szolnoki dominanciával folytatódott, előbb Tanács, majd a szegedi kispad hozott össze egy technikait, és mivel Fodor Márton (a szegedi edző, Fodor Péter fia) mind a négy kísérletét bedobta, az új szerzemény Brandon Gay pedig szórt egy triplát, már 25-9-re is mentek a vendégek. Aztán fordult a kocka, Ivosev pontjaival és Kiss Zsolt hármasával gyorsan 17-25 állt az eredményjelzőn, időt is kért Pór Péter. Fordulatos meccs volt, hiszen innen megint a Szolnok irányított, és Kiss Zsolt újabb két hármasa kellett ahhoz, hogy a félidőben szegedi szempontból "csak" 11 pont legyen a hátrány - 37-26-ra vezetett ekkor az Olaj.

A nagyszünet után kicsit belealudt a meccsbe az Olaj, a Naturtex pedig köszönte szépen, és a feljavuló Levy játékával egyre jobban felzárkózott. Csak a büntetővonalról maradt meg a gyenge dobószázalékuk, ez azonban elég volt ahhoz, hogy az utolsó tíz perc előtt is a vendégek vezessenek, igaz, csak négy ponttal.

Aztán a szolnoki csapat rádöbbent, még bajba is kerülhet, és gyorsított a tempón, hosszabb kispadjának köszönhetően jobban bírta a hajrát, és a labdaszerzésekből rendre kosarat szerzett, folyamatosan növelte előnyét, főleg a bolgár Nikolovnak köszönhetően. A Szedeákon látszott, Levyvel soraiban masszívabb gárda lehet az eddigieknél, ám játékuk a címvédő ellen még így is kevés volt a sikerhez.

Fodor Péter: - Az ország legjobb csapata kíméletlenül megbüntette hibáinkat. Játékosaimnak el kellett volna hinniük, hogy ezt a meccset meg is nyerhették volna.

Pór Péter: - Amikor a második félidőben négy pontra megközelített minket a Szeged, egyértelművé vált, hogy nem lehet elsétálni a meccset. Erőnket mutatja, hogy a kritikus pillanatokban tudtunk újítani.