Szolnoki Olaj KK - Pécsi VSK Pannonpower 109-80 (35-20, 32-18, 19-21, 23-21)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1261 néző. Vezette: Ádám J., Bognár, Pozsonyi
OLAJ KK: TROTTER 26/6, HORVÁTH Á. 11/6, NIKOLOV 13/3, Gay 7/3, Báder 6.
Csere: Grebenár 2, Trepák 8/3, MILLS 13/3, FODOR M. 13/6, Gaál 8, Szögi 2. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
PVSK: Vaszojevics 13/3, Doyne 19/6, CSIRICS 20/6, Tóth N. 12/3, Eilingsfeld 4.
Csere: Kovács P. 1, Csabay 3/3, Deák, Lepsényi 4, Bíró O. 4. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
Az eredmény alakulása: 4. p.:9-6, 8. p.: 25-14, 14. p.: 46-26, 18. p.: 59-34, 24. p.: 79-44, 28. p.: 85-54, 34. p.: 95-63, 38. p.: 101-72.

Bekezdett mindkét csapat az elején, a vendégeknél Csirics, míg az Olajnál Totter vitte a prímet. Az előbb emlegetett Csirics triplájával az ötödik perc elején 11-12-es állást mutatott az eredményjelző. Innentől azonban még nagyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak, akik egy 14-2-es rohammal állva hagyták a pécsieket. Innentől már kozmikus sebességgel száguldottak a szolnokiak, közülük mindenki nagyon odatette magát, és negyed óra játék után már 50-23-as hazai vezetésnek tapsolhatott a publikum.

A vendégek is igyekeztek, de nem tudtak mit kezdeni a hazaiakkal, közülük a pontgyáros Doyne csupán tíz pontot szórt az első félidőben. Ellenben a szolnoki oldalon szinte minden sikerült, hiszen 67 pontig jutottak Trotterék, az ellenfél 38 kosarával szemben. A térfélcsere után is nagy kedvvel és nem utolsósorban látványosan kosaraztak a mieink a felállva tomboló közönség nagy-nagy örömére.

Bár a harmadik negyed utolsó perceiben már némi könnyelműsködés is felfedezhető volt a szolnokiak játékában, amit gólokkal büntettek a vendégek, ám ennek ellenére is 86-59-cel zárult a harmadik tíz perc. A záró felvonásban különösen az amerikai Mills produkált látványos kosárlabdát, míg Grebenár feltűnően harcosan és hasznosan játszott. A közönségnek tetszett a játék, ellenben a bírók ítéleteivel nem voltak megelégedve. A végjátékban tovább folytatódott az Olaj-gála, és az időközben pályára lépő fiatalok is sokat tettek a fölényes győzelemért.

Pór Péter: - Nagyon jó támadójátékkal kezdtünk, amihez extra dobóteljesítmény is párosult. A folytatásban mindenki szerepet kapott, és a fiatalok meg is hálálták a bizalmat.

Szrecsko Szekulovics: - Gratulálok a szolnoki csapat játékához, amely az első félidőben nagyon jól játszott. A fordulás után megpróbáltunk harcolni, de ez csak a különbség némi csökkentéséhez volt elég.