Keravnos Nicosia - Szolnoki Olaj 82-91 (27-20, 19-22, 17-24, 19-25)

Nicosia, 400 néző. V.: Krug (orosz), Maliszewski (lengyel), Schinas (görög).
KERAVNOS: MOORE 19/6, Frazier 6/3, Hatcher 10/3, Trisokkas 8, CHAN 22.
Csere: Pilavas 8/6, Mandache, Veselovs 2, Dragicsevics 7, Zsarics, Katsiamidis. Edző: Panagiotis Yiannaras.
OLAJ: TROTTER 22/12, HORVÁTH Á. 14/6, MILLS 16/3, GAY 17/9, Trepák 7/3.
Csere: Grebenár 8, Nikolov 3, Fodor M. 4, Soós. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 6-5, 7. p.: 16-18, 13. p.: 30-28, 15. p.: 37-28, 18. p.: 44-33, 24. p.: 53-52, 27. p.: 56-58, 31. p.: 63-68, 34. p.: 67-76, 38. p.: 75-88.
Kipontozódott: Trepák (35. p.), Fodor M. (37. p.), Grebenár (37. p.), Trisokkas (40. p.).

Az első negyedben nagy iramú játék zajlott a pályán, mely során nyolc percig felváltva estek a kosarak. Ekkor támadásban megtorpant az Olaj, a Keravnos pedig a tarthatatlanná váló center, Ales Chan vezérletével kivágott egy 11-0-ás rohamot, és lépéselőnybe került. Kapaszkodnia kellett a magyar bajnoknak, de Gay kosarai révén sikerrel tette, s tovább zárkózhatott volna, ha a második játékrész elején nem bánik pazarló bőkezűséggel a büntetőkkel. Szolnoki egyenlítés helyett ismét a ciprusiak percei következtek, Frazier távoli találatával ismét megközelítette, majd hamarosan át is lépte a tízpontos határt a különbség. Bár ebben az időszakban a Keravnos mellett a hazai pályát vastagon mérő játékvezetői hármassal is meg kellett küzdeniük a piros-feketéknek - Trotter három, Fodor és Grebenár négy (!) személyi hibánál járt a félidőben -, Horváth Ákos remekül időzített triplájával négy pontra jöttek fel a nagyszünet előtt.

A térfélcsere után a remeklő Gay három perc alatt nyolc pontot, közte két triplát szórt, ezzel már szorosan ott loholt vetélytársa nyomában az Olaj. Sőt, Trepák és Trotter pontos triplájával hosszú idő után szolnoki vezetés állt a táblán. A szolnoki csapat a faultproblémák ellenére szenzációsan védekezett, és a Trotter, Horváth, Mills trió kiváló dobóteljesítményével a maga javára fordította a csatát. A végjátékban sorban pontozódtak ki az Olaj-játékosok, de a megfogyatkozott piros-feketék taktikus játékkal megtartották előnyüket, és a bravúros diadalnak köszönhetően készülhetnek a nemzetközi kupasorozat második csoportkörére.