Szolnoki Olaj KK - Albacomp-Fehérvár 92-101 (26-32, 29-19, 22-29, 15-21)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1503 néző. Vezette: Papp P., Benczur, Farkas G.
Szolnok: TROTTER 21/6, Mills 7, NIKOLOV 30/6, Gay 8/6, Báder 8.
Csere: Horváth Á. 3/3, TREPÁK 15/6, Fodor, Grebenár. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
Albacomp: SIMON B. 12/3, EL-AMIN 29/12, HOLLIS 21/3, KELLER Á. 24/6, Chism 10.
Csere: Hendlein 2, Supola 1, Bódi 2. Edző: Dzunics Braniszlav.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 11-11, 8. p.: 21-26, 14. p.: 36-45, 16. p.: 46-45 , 19. p.: 50-49, 25. p.: 62-68, 28. p.: 72-72, 34. p.: 82-86, 38. p.: 91-96.
Kipontózódott: Chism (35. p.), Hollis (40. p.)

A két csapat a tavaly hét alkalommal játszott egymással bajnoki mérkőzést ebből négyszer az Olaj nyert. A legutolsó győzelem pedig már bajnoki címet jelentette a piros-feketéknek. Bár a játékosállományban mindkét oldalon történt azóta változás, az edzők személy nem változott, Pór Péter és Dzunics Braniszláv irányította most is az övéit.

1985-ben jegyezték az első Olaj-Albacomp mérkőzést, most 100 tétmeccsüket vívták egymással a vetélytársak. Az elején jól dobott az Olaj első öt kísérlet beakadt az Alba kosarába. Négy perc múltán azonban megállt a hazai gépezet, kapcsoltak Simonék, akik sokkal jobb százalékkal szórtak, mint a házigazdák. Mondjuk nem kellett, hozzá nagy kunszt, mert Kellérék olykor könnyű ziccerekkel felezték be támadásaikat.

Aztán második negyedben láttunk egy jó Olajt a Trotter-Nikolov-Trepák trió riadót fújt, hiszen három perc alatt egy 12-0-as rohamot jegyzett az Olaj. nemcsak a támadás a védekezés is összeállt a szolnoki oldalon. Minderre bizonyságul a félidő utolsó öt percében mindössze öt pontra volt képes a fehérvári gárda. 55-51.

Amit felépített a hazai legénység az első félidő végén azt le is rombolta szünet után. Keller és Hollis közelről, míg El -Amin távolról volt rendre eredményes. Megint a Nikolov fújt riadót, Trotter is be-be talált, egy-két ponttal vezetett is az Olaj. Nem sokáig tartott az öröm, mert az Alab megint visszavette a vezetés, és innen már nem is engedte ki a kezéből.

Az Olaj kapaszkodott becsülettel, de ezen az estén nem volt benne a győzelem. Az Albacomp viszont 64 százalékos mezőnymutatóval rukkolt ki a hazaiak 44 százalékával szemben. Ráadásul a lepattanócsatát is maguk javára fordították Kellerék a második félidőben 28:35. Az Olaj pedig fontos rangadót veszített, távolodóban az alapszakaszgyőzelem, sőt már a második hely is komoly veszélybe került .

Pór Péter: - Nagyon küzdelmes mérkőzésen feltűnően sok pontot kaptunk, hazai pályán ez nem jellemző. Leginkább emiatt veszítettünk. Kilencvenkét pontunk ellenére támadásban is a megszokottnál több rossz megoldásunk volt.

Dzunics Braniszlav: - Minden elismerésem a fiúké. A második félidőben több jó egyéni teljesítmény is volt nálunk, és lepattanócsatát is megnyertük, ez a két dolog volt győzelmünk kulcsa.