ZTE - Szolnoki Olaj KK 80-109 (25-23, 20-34, 17-31, 18-21)

Zalaegerszeg, 1100 néző. V: Földházi, Pozsonyi, Benedek
ZALAEGERSZEG: KELLEY 18, VERTETICS 11/9, Whitworth 11/9, Henderson 16/6, Tóth Gergely 10/3.
Csere: Bödör 8, Baki 6. Edző: Heinrich Róbert
SZOLNOK: FODOR M. 20/18, HORVÁTH Á. 13/9, NIKOLOV 15/3, GAY 14/9, BÁDER 14.
Csere: Mills 10, Trotter 10/3, Trepák 6, Soós 4, Grebenár 2, Gaál 1, Lakosa. Megbízott edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása: 4. p.: 5–14. 9. p.: 23–19. 11. p.: 32–23. 16. p.: 37–44. 18. p.: 41–49. 22. p.: 45–62. 27. p.: 55–80. 36. p.: 68–94.
Kipontozódott: Tóth Gergely (37. p.), Vertetics (40. p.)

A piros-feketék Pór Péter szakmai igazgató nélkül utaztak el a zalai fővárosba, a szakember ugyanis lázas betegséggel bajlódik napok óta. Remélhetőleg a keddi kupamérkőzésre már elé tud repülni a csapattal.

Dragan Alekszics edző irányította ezúttal a szolnokiakat. Mint ahogy várható volt, a kiesés ellen küzdő hazaiak hatalmas lendülettel kezdtek, és az egykori szolnoki irányító, Kelley vezetésével ott loholtak a mieink nyomában, sőt az első negyed végén még vezettek is. A folytatásban azonban nagyon összekapta magát a szolnoki legénység, Fodor, Horváth és Gay termelte a triplákat. A Nikolov-Báder duó pedig ellenőrzése alatt tartotta a palánkok környékét.

A szünet után már tekintélyes különbség alakult ki a felek között, és végül Báder révén a bűvös száz pontot is átléptek a piros-feketék, akik győzelemmel hangoltak a keddi kupameccsre.

Heinrich Róbert: - Amíg bírtuk erővel, addig cincáltuk az oroszlán bajszát. A játékosaim kitették a szívüket a pályára a bajnokaspiráns ellen.

Dragan Alekszics: - Sok rotációval játszottunk a keddi EuroChallenge-meccs, a szezon legfontosabb mérkőzése előtt. Elégedett vagyok játékosaim teljesítményével, a ZTE az első félidőben kiválóan játszott, aztán érvényesült a fölényünk.