Szolnoki Olaj KK - BK Ventspils 82-76 (19–20, 13–16, 25–23, 25–17)
EuroChallenge, Negyeddöntő - 2. mérkőzés

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2000 néző: Vezette: Mazics (szerb), Buczkovics (szlovén), Hrusa (cseh).
SZOLNOK: TROTTER 19/9, HORVÁTH Á. 14/6, Mills 6, Nikolov 8, Báder 5.
Csere: TREPÁK 7/3, FODOR M. 9/6, GAY 12/6, Soós, Grebenár 2. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
VENTSPILS: ABERNETHY 13/3, Young 14/6, Diane 6, BERZINS 11/9, MEIERS 12.
Csere: Zakis 6, Gray 6, Willard 8/6. Edző: Gundars Vetra.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 5–8. 7. p.: 10–13. 9. p.: 19–13. 14. p.: 24–22. 19. p.: 28–33. 22. p.: 36–36. 25. p.: 43–36. 30. p.: 57–53. 31. p.: 57–61. 35. p.: 67–66. 39. p.: 77–72.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1.

Akárcsak Ventspilsben ezúttal is fej fej mellett haladtak a felek. A lettek triplákkal operáltak, dobtak is belőlük négyet az első negyedben. A mieink pedig többször is jól bontották meg a vendégek védelmét, és betörésekből szerezték pontjaik javát. A nyolcadik percben Fodor remek egyéni akciójával 19-13-ra alakult az állás. A vendégek edzője gyorsan kikérte idejét, bejött neki, mert csapata egy 7-0-s rohammal fordított a negyed végére, 19-20.

A folytatásban meglehetősen kevés kosár esett, mindkét csapat igyekezett keményen és agresszíven védekezni. A negyed vége ezúttal is a letteknek sikerült jobban, akik valamivel határozottabban játszottak, mint a házigazdák, és négypontos előnyhöz jutottak az első félidő végére, 32-36.

A nagyszünet után Trotter és Báder duplájával gyorsan egyenlített az Olaj, de jött Berzins, és triplájával ismét a letteknél volt az előny. Nem sokáig, Trotter kígyótérről szórt hármasával ismét piros-fekete előnyt mutatott az eredményjelző tábla, melyet Horváth Ákos még meg is toldott egy kettessel, 42-39. Sokáig nem örülhettek Pór Péterék a vezetésnek, ugyanis a lettek amerikai irányítója, Abernethy gyorsan tett róla, hogy a tavalyi sorozat negyeddöntősénél legyen újra az előny. Az első két negyed viszonylagos kosárszegény játéka után a harmadik tíz percben szépen potyogtak a gólok. Különösen Trotter és Gay volt ekkor elemében, előbbi tíz, utóbbi hét pontot szórt a negyed hajrájában. Mindennek ellenére sajnos nem sikerült előnyről kezdeni az utolsó felvonást, ugyanis 57-57-nél Horváth Ákos elveszette a labdát, s ezt Abernethy könyörtelenül megbüntette.

Bár Young remek védekezésével nehezen boldogult az Olaj, ám Brandon Gay nagyon elkapta a fonalat, képtelen volt dobást hibázni. Miután Trepák is a vonalon kívülről volt eredményes, ismét átvette a vezetést a piros-fekete sereg, 67-66. Figyelmeztető volt azonban, hogy Trepák négy, Trotter három személyi hibaponttal volt kénytelen pályán maradni. Hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy ponttal, így kiélezett hajrának néztek elébe az együttesek. Mikor az utolsó percben Fodor két triplája is behullott, kézzel fogható közelségbe került a szolnoki győzelem (80-74), s a házigazdák már nem is engedték kiénekelni a sajtot.

Pór Péter: - A védekezésünkkel az egész meccsen nem volt gond, de támadásban az első félidőben haloványabb teljesítményt nyújtottunk. Három eladott labdánkból kaptunk úgy hat pontot, hogy az csak a figyelmetlenségnek volt köszönhető. A hajrában Brandon Gay és Fodor Márton olyan extrát adott a csapatnak, ami Ventspilsben hiányzott és ami a harmadik meccsen is elengedhetetlen, ha nyerni akarunk jövő kedden.

Gundars Vetra: - El kell felejteni a meccset, s mostantól csak a keddire összpontosítani. A második félidőben szokatlanul sokat rontottunk, amit részben lehet annak a számlájára írni, hogy ritkán játszunk ilyen atmoszférában, ilyen lelkes publikum előtt, de a hibákat javítani kell és fogjuk is. Mindig rossz veszíteni, most is az volt, mert volt sanszunk arra, hogy lezárjuk a párharcot.

Brandon Gay: - Ez egy kemény meccs volt. A Ventspils egy jó csapat, jól védekeztek de néhány lövésük kimaradt, amiből eredményesek tudtunk lenni. Ezért nyertünk. Mi szerettünk volna nyerni és megcsináltuk.

Todd Abernethy: - Ez egy jó meccs volt, nagyszerű hangulatban. Fodor és Gay jól játszott és mi elkövettünk néhány hibát.