BK Ventspils - Szolnoki Olaj KK 78-82 (24-13, 14-21, 12-18, 28-30)
EuroChallenge, Negyeddöntő - 3. mérkőzés

Ventspils, 2800 néző. V: Gorskov (orosz), Sarekoski (finn), Obrknezevics (szerb)
VENTSPILS: Abernethy 9/3, Young 13/6, DIANE 13/9, BERZINS 15/6, Meiers 8.
Csere: GRAY 17/15, Zakis 3, Willard, Laksa. Edző: Gundars Vetra.
SZOLNOK: TROTTER 20/6, MILLS 13/3, HORVÁTH Á. 15/12, NIKOLOV 13/3, Báder 5.
Csere: Fodor M. 3/3, TREPÁK 7/3, Gay 6, Grebenár. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 5-7, 8. p.: 18-10, 14. p.: 26-17, 18. p.: 34-26, 24. p.: 44-39, 28. p.: 47-50, 34. p.: 57-58, 38. p.: 65-68.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Szolnok javára.

Hétfőn este érkezett meg az Olaj különítménye a lett fővárosba, Rigába. Sok izgalmat hozott a repülőút, mert a leszállás nem volt éppen problémamentes. Szerencsére a repülőgép épségben, míg a játékosok egészségben érkeztek meg. Ezután még közel kétórás buszozás várt a fiúkra, mire megérkeztek Ventspilsbe.

Mintegy négy percig vezetett az Olaj, aztán Diane hármasával először jutottak előnyhöz a vendéglátók. Horváth sem volt rest, ő is bedobott egy triplát, a folytatásban azonban megállt a szolnokiak tudománya, a jól büntetőző hazaiak megléptek, majd az ősszel, az Olaj által is kiszemelt Gray hármasával 21-10-re alakult az állás. Időt kért Pór Péter, próbálta rendezni a sorokat, de a negyed végén 24-13-as lett vezetést mutatott az eredményjelző.

A második negyed folytatásában Gay pontjaival igyekezett meccsben maradni az Olaj, de Gray megint beszórt egy triplát. Mills szépített az álláson, majd elhibázott dobások után Horváth újabb hárompontosa törte meg a gólcsendet. A hajrában összekapta magát a vendégcsapat, Horváthtal szemben szabálytalankodtak, a válogatott játékos pedig mindhárom büntetőt beszórta, sőt a nagyszünet előtt még Trotter duplája is célba ért, így 38-34-re alakult a félidőbeli állás.

A szünet után nagyon jól védekezett az Olaj, sőt Horváth tripláival át is vette a vezetést. A harmadik negyed végén Diane és Trepák triplapárbajával 47-52-re alakult az állás, majd Gray csökkentette az övéi hátrányát.

A záró negyedben felváltva potyogtak a pontok, az Olaj pedig tartotta az egy-két pontos különbséget, majd Nikolov percei következtek, a bolgár erőcsatár szinte mindenhonnan betalált a lettek kosarába. Egy perccel a vége előtt hat ponttal vezetett az Olaj, bár ellenfele mindent megpróbált, a csapat már nem engedte ki kezéből a győzelmet, ami egyben a továbbjutást is ért. Ezzel nem csak a klub, hanem a magyar férfi kosárlabda legnagyobb sikerét érték el a piros-feketék.

A Final Four-ra április 27-29-én kerül sor az egyik résztvevő otthonában. A Szolnok mellett a török Besiktas Milangaz, a francia Elan Chalon és az orosz Triumph Lyubertsy harcolta ki a részvételt. A magyarok elődöntős ellenfele az isztambuli csapat lesz.