Atomerőmű SE - Szolnoki Olaj KK 76-82 (13-24, 18-12, 22-18, 23-28)

Paks, 1400 néző. V: dr. Vígh, Földházi, Benczur.
ASE: L. Williams 11, N. WILLIAMS 17/6, VOJVODA 16/3, MORGEN 11/3, Tóth Á. 8.
Csere: Kovács Ákos 6, Frost 1, KÖRTÉLYESI 6. Edző: Gutiérrez Garcia Enrique.
SZOLNOK: FODOR M. 9/6, Horváth Á. 6, Mills 6/3, Nikolov 9, BÁDER 14.
Csere: Trepák 3/3, TROTTER 23/12, GAY 12/9, Soós G. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-2, 5. p.: 9-4, 8. p.: 9-14, 12. p.: 20-24, 16. p.: 21-29, 22. p.: 36-38, 25. p.: 44-43, 28. p.: 49-53, 32. p.: 57-56. 36. p.: 62-67, 39. p.: 73-76.

A kezdésre szépen megtelt a csarnok, mostanában nem voltak ilyen sokan a Gesztenyés úton. Fantasztikus volt a hangulat, szurkolt mindkét tábor rendesen. A parketten eközben öldöklő csata folyt. Jobban kezdett az ASE, meg is lépett a Garcia-legénység (9-4), de aztán beállt Trotter, bevágott két triplát és lendületbe hozta az Olajt (9-14). Nagyon felpörögtek a piros-feketék, Mills is rátett egy hármast és máris megnyugtató lett a vendégelőny. Ekkor már-már a címvédő diktálta a tempót.

Aztán a második felvonásban jött az újabb fordulat. Az ASE labdaszerzések és gyors indítások után visszakapaszkodott, két perc sem telt el a negyedből és ott újra nyílt lett minden (20-24). Tombolt a csarnok, de mindez semmi sem volt ahhoz a hangorkánhoz képest, ami a 25. percben tört ki: a nagyot küzdő paksiak átvették a vezetést (44-43). De nem sokáig tartott az örömük: a Szolnok a zseniálisan játszó Trotter vezérletével ismét visszavette a vezetést.

A záró felvonásnak viszont már csak egypontos előnnyel mentek neki, két perc játék után ismét az ASE vezetett. Nem lehetett megjósolni, melyik csapat nyer, végül hihetetlen izgalmak után az Olaj örülhetett. A Paks először veszített amióta a spanyol Gutiérrez Garcia ül a kispadon. A vastaps ennek ellenére kijárt a piros-kékeknek is, míg az Olaj-tábor ünnepelte kedvenceit.

Gutiérrez Garcia Enrique: - Annak ellenére, hogy van még mit csiszolnunk a játékunkon, jó meccset játszottunk egy nagyon jó csapattal. Nem vagyok boldog, a végjátékban buta hibákat követtünk el, pedig megfoghattuk volna a Szolnokot.

Pór Péter: - Büszke vagyok rá, hogy megszakítottuk az Atomerőmű kiváló sorozatát. Idegenben sok pontot szereztünk, viszont a védekezésünkön van még mit javítanunk, hiszen nagyon fontos meccsek várnak még ránk.