Szolnoki Olaj KK - Körmend KC 83-77 (27-15, 15-15, 19-26, 22-21)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1399 néző. V: Györffy, Kapitány, Hegedűs.
SZOLNOK: TROTTER 28/15, MILLS 16/6, Horváth Á. 8, NIKOLOV 13/3, Báder 4.
Csere: Trepák 6/3, Fodor M. 3/3, Gay 5/3, Soós G., Grebenár. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
KÖRMEND: English 10/3, Németh 12/6, FERENCZ CS. 15/15, Bell 11/3, TOWNES 12.
Csere: Mladenovics, Ruják 5/3, Cseh Gy. 7/3, Sonyák 3/3., Eilingsfeld 2. Edző: Zoran Martic.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 12-5, 8. p.: 20-13, 14. p.: 30-21, 18. p.: 32-27, 25. p.: 49-47, 28. p.: 56-51, 34. p.: 71-66, 38. p.: 82-68.

Bekezdett az Olaj, négy perc alatt 12 pontot rámoltak be négy ellenében ellenfelük kosarába. Martic edző gyorsan kikérte idejét, nehogy komoly hátrányban kerüljenek már az elején. Nem sokra ment vele, mert csapata pontatlanul kosarazott, eladott labdák és rossz dobások jellemezték játékukat. A szolnokiak pedig nagyon rutinosan játszottak, jól használták ki vetélytársuk hibáit.

A folytatásban lehet mondani, hogy ellenfeléhez szürkült az Olaj, a vendégek pedig vérszemet kaptak, Cseh és Sonyák pontjaival 32-27-re zárkóztak fel, ám a nagy kedvvel és jól játszó Trotter révén a hazaiak visszaállították a régi rendet.

A fordulást követően Németh és Ferencz tripláival ismét felzárkóztak a Rába-partiak, most Pór edző kért időt, 49-47-es állásnál Nikolov a levegőben szerelte Bellt, míg az ellentámadásból Horváth betörését nem tudták levédeni a vendégek. A folytatásban Fodor dobta át a vendégzónát, a negyed utolsó percében Ruják beszórt egy triplát, de a dudaszóval egy időben Mills is bevágott egy palánkosat, 61-56.

A záró játékrészben már nem csak zárkózgattak, hanem Németh és Cseh pontjaival át is vették a vezetést a vasiak. Trepák és Trotter hármasokkal válaszolt a körmendi pontokra, majd Nikolov fantasztikus zsákolásával és Trotter ötödik triplájával két perccel a vége előtt 82-68-ra alakult az állás és el is dőlt a mérkőzés.

Pór Péter: - Piros-fekete rangadó volt a javából, amikor jó ritmusban támadtunk és a védekezésünk is rendben volt, akkor mindig megléptünk ellenfelünktől. A szívósan játszó Körmend azonban rendre visszajött a meccsbe.

Zoran Martic: - Nem véletlenül jutott a Szolnok az EuroChallenge négyes döntőjébe, az egyik legjobb csapat Magyarországon. Ha most vonalat kellene húznom és összegeznem, akkor nyolcvan-nyolcvanöt százalékosra értékelném a saját teljesítményünket. Előre léptünk, fejlődtünk, de még bőven van min javítani.