Harmadik helyen végzett az Olaj az alapszakaszban

Albacomp Fehérvár - Szolnoki Olaj KK 78-71 (24-15, 15-15, 15-19, 24-22)

Székesfehérvár, 2500 néző. V: Földházi, Győrffy, Király.
ALBACOMP: SIMON B. 14, EL-AMIN 19/6, Hollis 2, KELLER Á. 15/3, Chism 11.
Csere: HENDLEIN 12, Bódi 5/3, Supola. Edző: Dzunics Braniszlav
SZOLNOK: TROTTER 24/15, Horváth Á. 15/9, Nikolov 17/3, Gay, Trepák 4/3.
Csere: BÁDER 11, Fodor M., Mills, Soós. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 13–4. 7. p.: 19–9. 10. p.: 22–15. 14. p.: 30–15. 17. p.: 33–25. 22. p.: 45–30. 29. p.: 52–47. 32. p.: 61–49. 34. p.: 63–57. 36. p.: 68–62.
Kipontozódott: Gay (39. p.)

Centerposzton Báder Márton helyén Trepák Zoltán kezdett az Olaj soraiban, és a mostanság jó formában lévő Julien Mills is a kispadon ült, mert fájlalja a lábát. Sokkal jobban kezdtek a hazaiak, Keller és El-Amin termelték a pontokat, Pór edző időt kért és igyekezett rendezni a sorokat. Báder beszállt, és játékával javult az Olaj palánk alatti teljesítménye, de a külső dobások nem sikerültek Horváthéknak. Így az első negyedet kilencpontos előnnyel zárta az Albacomp. A folytatásban sem javult a vendégek támadójátéka, még a tiszta ziccereket is elhibázták játékosaik, ellenben a hazaiak könnyű kosarakat dobtak. Trotter törte meg a több mint háromperces Olaj-kosárcsendet, majd Nikolov találataival felzárkózott az Olaj, de igazából nem tudta megközelíteni szárnyaló vetélytársát, 39-30-cal zárult az első félidő.

A nagyszünet után is a kék-fehérek kezdtek jobban, Keller zsákolásaival 45-30-ra alakult az állás. Pór Péter újabb időt kért, és úgy tűnt, hogy a csapat összekapta magát, a 2-3-as zónával megfogták a hazaiakat, míg Trotter, Nikolov és Horváth találataival öt pontra közelítették meg a házigazdákat. A záró negyedben ahelyett, hogy tovább zárkózott volna az Olaj, egy 7-0-s rohammal nyitott az Albacomp. Horváth triplájával ismét közelebb került a vendég gárda ellenfeléhez, de a hazaiak rendre rátettek egy lapáttal. A végjátékban újra csak öt pont volt a különbség, de a vendégek kinti dobásai kiperdültek a kosárból, míg a hazaiak ügyesen játszva kiharcolták a büntetőket, melyek nagy részét jó százalékkal értékesítették, és végül megnyerték a meccset.

Ezzel az Olaj az alapszakasz harmadik helyén végzett, az Albacomp pedig a második helyet szerezte meg. A bajnoki folytatás jövő hét végén lesz. Ám ezt megelőzve rendezik húsvétvasárnap és hétfőn a Magyar Kupa négyes döntőjét, melyben mindkét gárda érdekelt lesz.

Dzunics Braniszlav: - Az első perctől kezdve roppant elszántak voltunk, és végig nálunk volt az előny. Ugyanakkor az egész mérkőzésen mi kezdeményeztünk. Gratulálok a fiúknak, mert mindenki, aki pályára lépett, maximumot nyújtott. Talán azzal voltunk jobbak, hogy a padról beszállók is kiemelkedően játszottak.

Pór Péter: - Az első és a harmadik negyed kezdete sikerült számunkra rosszul, ezen periódusok következtében tíz-tizenöt pontos előnyt szerzett az Albacomp. Zónavédekezéssel megfogtuk kicsit őket, felzárkóztunk, de a hazaiak mindig újítani tudtak, s amikor közel értünk hozzájuk, akkor mi türelmetlenül kosárlabdáztunk, így nem sikerült fordítani.