A Szolnoki Olaj KK döntős a Magyar Kupában

Szolnoki Olaj KK - Fortress Lami-Véd Körmend 88-76 (24-25, 23-25, 18-14, 23-12)

Szolnok, 1526 néző. V: Földházi, Ádám J., Balog Gy.
SZOLNOK: TROTTER 12/6, MILLS 22/6, Horváth Á. 9/3, Nikolov 9/3, BÁDER 19.
Csere: Fodor M. 5/3, Trepák 4, Gay 6/6, Soós G. 2, Grebenár. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
KÖRMEND: ENGLISH 12/3, FODOR G. 9/3, Németh I. 12/6, Bell 12/6, Townes 13/3.
Csere: Mladenovics, Eilingsfeld 7, Ferencz Cs. 8, Cseh Gy., Ruják 3/3. Edző: Zoran Martic
Az eredmény alakulása: 4. p.: 11-15. 8. p.: 17-23. 14. p.: 33-31. 18. p.: 40-45. 24. p.: 55-55. 28. p.: 62-62. 34. p.: 70-64. 38. p.: 80-69.

Pór Péter: - Igazi kupameccs volt, sok dobott ponttal, részünkről az első félidőben védekezésről nem volt szó. Igaz, a Körmend extrát dobott. Győzelmünk kulcsa volt, hogy a második félidőben védekezést váltottunk, és nagyobb iramban támadtunk, mint előtte. A záró negyedben nagyobb nemzetközi rutinunknak köszönhetően a magunk javára döntöttük el a mérkőzést.

Zoran Martic: - Úgy érkeztünk, hogy van esélyünk a győzelemre, és ezt bizonyítottuk is az első félidőben. A fordulás után azonban rosszul dobtunk. Nem éreztük magunkat fáradtnak, de a Szolnok nagyobb tapasztalatának köszönhetően jobban bírta a végét, és megnyerte a mérkőzést.