Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 85-75 (19-20, 24-23, 26-17, 16-15)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2200 néző. V.: Cziffra, Pálla, Győrffy.
SZOLNOK: TROTTER 26/15, MILLS 14/6, Horváth Á. 4, Nikolov 14/6, BÁDER 17.
Csere: Trepák, Fodor 2, Gay 8, Soós. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
ATOMERŐMŰ: L. Williams 8, N. Williams 15/3, Vojvoda 9/3, Morgen 2, Tóth Á. 6.
Csere: FROST 12, KÖRTÉLYESI 9, KOVÁCS Á. 11, Kámán 3/3. Edző: Enrique Gutiérrez.
Kipontozódott: Kovács Á. (38.), Frost (40.)
Az eredmény alakulása: 3. perc: 11-0, 8. p.: 19-16, 13. p.: 23-27, 17. p.: 33-35, 23. p.: 47-45, 27. p.: 60-52, 33. p.: 69-62, 38. p.: 75-72.

Utoljára 2002-ben találkozott a Magyar Kupa fináléjában az Olaj és az Atomerőmű gárdája, akkor a Tisza-partiak 91-82-re diadalmaskodtak. Ezzel az eredménnyel most is látatlanban kiegyeztek volna a piros-fekete hívek. Az egyik oldalon Horváth Ákos, a másikon Vojvoda Dávid és Körtélyes Gergely kisebb sérülése okozott fejfájást a szakvezetőknek, ám természetesen mindhárman vállalták a játékot.

Parádésan kezdett az Olaj, egy perc alatt három triplát szórtak Mills-ék, ám hiába vezettek 11-0-ra, a negyed végére fordult a kocka, és már a paksi oldalon volt az előny. A második tíz percben Trotter szinte a hátán vitte csapatát, egymaga 16 pontot szórt, s így döntetlennel fordultak a felek. A nagyszünet után szigorított védekezésén a házigazda, s ez nem ízlett Williams-éknak. Ugyanakkor Báder és Gay szorgalmasan dobta a gólokat. Hiába volt azonban már 15 pont is az Olaj előnye, a paksiak nem adták fel, és Kovács vezérletével visszajöttek a meccsbe. Az idegek harcát azonban a szolnokiak bírták jobban, és győzelmükkel megszerezték negyedik Magyar Kupa-diadalukat.

Pór Péter: - Boldogok vagyunk, hogy sikerült a Magyar Kupa-elsőségünket megvédenünk. Az elődöntőben és a fináléban is a második félidőben tudtuk a magunk javára fordítani az összecsapást. A fiúk ismét óriási küzdőszellemről tettek tanúbizonyságot, a szurkolóink ezúttal is csodálatosak voltak.

Enrique Gutiérrez: - A Szolnok volt a jobb csapat. Bár néha előfordul, hogy nem a jobb együttes győz. Most ez megtörténhetett volna, csak valamiért nem hagyták. Sajnálom az utolsó két percet, az ilyen ítéletekre egyáltalán nincs szükség.