Mol Szolnok - ZTE KK 75-69 (19-14, 14-17, 20-13, 22-25)

Tiszaligeti Sportcsarnok 1600 n. V.: dr. Valovics, Ádám J.
Mol Szolnok: Takács 3, Vaisvila 14/6, KOBALE 28/18, OROSZ 11, MASIULIS 19.
Csere: Cziczás, Mérész Cs., Rusznák. Edző: Rezák László, Pór Péter.
ZTE: NISAVICS 13, Bencze T. 9/9, Kámán 19/3, Polster 2, CSAPLÁR-NAGY E. 20.
Csere: Hoffmann 5/3, Gáspár, Szájer. Edző: Kovács László.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10-9, 15. p.: 28-21, 25. p.: 47-38, 35. p.: 67-55, 38. p.: 75-66.

Az első fordulóban kellemetlen 82-75-ös vereség érte a szolnoki csapatot Szombathelyen, míg a Zalaegerszeg jó rajtolt, biztosan verte a Dombóvárt. A molosok nem titkolták, javítani akarnak, és visszavágás is fűtötte őket, hiszen az elmúlt bajnokságban mindkétszer alulmaradtak a zalaiakkal szemben.

Az elején felváltva potyogtak a pontok, öt perc után robbantott a szolnoki csapat, Takács jó labdákat adott a centereknek, akik éltek a lehetőséggel és termelték a pontokat. Mihelyt a hazai mezőnyemberek is bekapcsolódtak a gólgyártásba, rögvest 10 pont lett a különbség, 23-13. A szívósan küzdő ZTE nem hagyta magát, a középtávolról jól szóró Csaplár-Nagy és Nisavics révén felzárkóztak, sőt a 19. percben Kámán pöcijével már ők vezettek. Szerencsére Kobale jó megmozdulásaival az Olaj még a szünet előtt visszavette a vezetést, 33-31.

A fordulást követően a ZTE egy centerrel kezdett, amit jól kihasznált a Mol, Masiulis és Orosz uralta a palánkok alatti területet, az előbbi a pontszerzésből is bőven kivette a részét. Közben Kobale és Vaisvila triplája is beesett, így ismét tízpontosra hízott a szolnokiak előnye. A zárónegyedben Kobale hat perc alatt 17 (!) pontot szórt, közte öt triplát, és ezzel eldöntötte a mérkőzés sorsát. A másik oldalon ugyan Kámán és Nisavics is nagyon igyekezett, ám mindez csak arra volt elég, hogy kozmetikázzanak az eredményen.

Az Olaj megszerezte első győzelmét, a folytatás vasárnap az Albacomp otthonában.

Rezák László: - A védekezésünk egy kicsit javult a múlt hetihez képest, támadásunk még döcögősen működik, de reméljük, lesz ez még jobb is!

Kovács László: - Nem tudtuk elviselni, hogy a válogatott Kámán ezúttal gyengébben teljesített, ráadásul védekezésben volt két megingásunk, amit a házigazdák jól használtak ki.