Szolnoki Olaj KK - Kecskeméti KSE 72-55 (15-21, 25-13, 21-8, 11-13)
NB I. "A", Play-Off, Negyeddöntő - 1. mérkőzés

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1249 néző. Vezette: Cziffra, Gorka, Pozsonyi.
OLAJ KK: TROTTER 16/6, Mills 7/3, Horváth Á. 11/6, Nikolov 7, Báder 8.
Csere: Fodor M. 2, Trepák 5/3, Soós 2, GAY 8/6, GREBENÁR 4., Gaál 2, Lakosa. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
KECSKEMÉT: Wittmann 6, Mészáros M. 5/3, DJERASZIMOVICS 19, Dénes G. 3, Bencze Z. 2.
Csere: Csorvási M. 6, Hegedűs G. 5/3, Perine 7, Pap I. 2. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Edző: Forray Gábor.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 8-8, 8. p.: 10-14, 14. p.: 20-24, 18. p.: 29-31, 25. p.: 50-38,28. p.: 54-40, 34. p.: 65-44, 38. p.: 70-50.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Szolnok javára.

A felek mindkét alapszakaszbeli meccsét az Olaj nyerte, azért Pór Péter óva intett mindenkit az elbizakodottságtól. A két csapat március 23-ai találkozóján sérülés miatt hiányzott a kecskemétiek soraiból az a Djeraszimovics, aki a szezon elején még a szolnoki csapatban szerepelt. A szerb bedobó mintha bizonyítani akarta volna, hogy többet tud annál, mint mutatott az évad elején, 15 pontjával ugyanis a mezőny legeredményesebb emberének bizonyult az első félidőben. Egyébiránt 19 percig néhány ponttal rendre a vendégek vezettek. A sokáig takaréklángon égő Olaj a félidő végén egy 11-3-as rohammal jelezte, hogy ki az úr a háznál, 40-34.

A fordulás után Mills és Horváth is beszórt egy-egy triplát, kisvártatva pedig 48-38-at mutatott az eredményjelző, a vendégtábor ébresztőt skandált, Ivkovics mester pedig kikérte idejét, mondván, szerette volna, ha csapata visszajön a meccsbe. Mindez több okból sem sikerült a hírös város csapatának, Bencze Zoltán sérülése miatt kivált a játékból, az Olaj megszigorította védekezését, és támadásban is többet mutattak Trotterék, mint előtte. Minderre bizonyságul 21-8-ra nyerte a harmadik negyedet a vendéglátó együttes.

A záró felvonás egy pazar Fodor-Grebenár akcióval indult, ezzel 63-42-re alakult az állás - a nyerő 21-es szám pedig az Olaj oldalán állt. Innentől már nem volt vita, mivel a rájátszásban csak a győzelem számít, a különbség nem. Az Olaj megelégedett azzal, hogy megnyerte a negyeddöntő első meccsét, és készülhet a keddi kecskeméti folytatásra.

Pór Péter: - Igazi play-off első meccset játszottunk a Kecskeméttel. Az első félidőben egyik csapat sem tudott fogást találni a másikon. A térfélcserét követően jobban védekeztünk, és támadásban is ponterősebbnek bizonyultunk.

Sztojan Ivkovics: - Bencze Zoli kiválása után nem volt benti játékunk, a külső dobásaink, triplakísérleteink pedig nem sikerültek, a Szolnok megérdemelten szerezte meg a győzelmet.