Kecskemét SE - Szolnoki Olaj KK 79-83 (18-24, 11-19, 28-12, 12-14, 10-14)
NB I. "A", Play-Off, Negyeddöntő - 2. mérkőzés

Kecskemét, 1300 néző. Vezette: Földházi, Bognár T., Szabó G.
KECSKEMÉT: WITTMANN 14/3, Mészáros M. 5, DJERASZIMOVICS 21/3, Dénes 7/3, Bencze 6.
Csere: Hegedűs G., CSORVÁSI M. 17, Perine 9/3, Papp I. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.
SZOLNOK: TROTTER 18/3, HORVÁTH Á. 12/3, Mills 17/6, Nikolov 10/3, BÁDER 13.
Csere: Fodor M. 4, Trepák 6, Gay, Soós 2, Grebenár 1. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 2-5. 7. p. 11-20. 13. p.: 22-32. 17. p.: 24-38. 23. p.: 35-43. 26. p.: 48-45. 34. p.: 62-64. 38. p.: 66-66. 42. p.: 69-72.
Kipontozódott: Horváth Á. (40.), Perine (50.), Gay (50.).

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0, a Szolnok javára.

A hazaiaknál a bokasérüléssel bajlódó Bencze Zoltán vállalta a fellépést, míg az Olaj is komplett csapatával tudott felállni a hírös városban, ahol ismét szépszámú vendégszurkoló biztatta a kedvenceket.

Magabiztosan kezdett a szolnoki csapat, Trotter és Horváth tripláival, majd Trepák dupláival megugrott ellenfelétől, és már 12 ponttal is vezetett. A félidő végén azonban a büntetőknek köszönhetően némileg felzárkóztak a hazaiak. A folytatásban Mills kapta el a fonalat, az Olaj amerikai hátvédje kifogástalanul dobott. A támadás mellett a védekezésben is jól játszott a vendég gárda, rendre hibázásra késztette a hazai csapatot. A félidei 29-43-as állás azt sugallta, hogy biztosan hozza a meccset a bajnoki címvédő szolnoki csapat.

A térfélcsere után azonban a hazaiaknak szinte minden bejött, míg a mieink ledermedtek a forró hangulatban, 21-2-re veszítettek el egy hatperces etapot, amire ezer éve nem volt példa. Szerencsére Mills és Trotter pontjaival nem engedték megszökni a hazaiakat. A záró felvonás 57-55-ös kecskeméti vezetéssel indult, Nikolov és Dénes triplaváltását követően fej fej mellett haladtak a felek. Az utolsó másodpercekben, 68-69-es vendégvezetésnél két büntetőt dobhatott a kecskeméti együttes, ám a szezon elején még a szolnoki színekben szereplő Djeraszimovics csak az elsőt dobta be, a másodikat kihagyta, így 69-69-re végződött a csata, és jöhetett a hosszabbítás.

Az ötperces ráadásban is sokáig fej fej mellett haladtak a felek. Az utolsó percben azonban Trotter két középtávolijára és Mills hárompontosára további kihagyott büntetőkkel feleltek a hazaiak, az Olaj pedig begyűjtötte a győzelmet, és a péntek esti harmadik meccsen bebiztosíthatja továbbjutását.

Sztojan Ivkovics: - Beletettük ebbe a meccsbe a szívünket, lelkünket. Nem sokon múlt a vége, de sajnos a fontos szituációkban kihagytuk a büntetőket. Köszönjük a közönségnek a biztatást. Nincs még vége!

Pór Péter: - Azt első félidő jó játéka és biztos vezetése után, nem koncentráltunk eléggé, amit jó kihasznált a kecskeméti csapat. Majd szoros végjátékban sikerült megnyernünk a meccset.