Albacomp Fehérvár - Szolnoki Olaj 71-79 (22-18, 15-25, 19-21, 15-15)
NB I. "A", Play-Off, Elődöntő - 1. mérkőzés

Székesfehérvár, 2500 néző. V: Pálla, Győrffy, Ádám.
ALBACOMP: SIMON 24/9, El-Amin 17/3, HOLLIS 15, Chism 8, Keller Á. 5.
Csere: Hendlein, Bódi 2, Juhos, Supola. Edző: Dzunics Braniszlav.
OLAJ KK: TROTTER 20/12, MILLS 13/3, Horváth Á. 8, Nikolov 12/3, Báder 2.
Csere: Trepák 8/6, Fodor 2, GAY 14/12, Grebenár. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
Kipontozódott: Chism (38. p.), Hollis (40. p.)
Az eredmény alakulása: 5. p.: 12-4. 7. p.: 17-12. 11. p.: 22-23. 14. p.: 26-30. 17. p.: 30-38. 19. p.: 37-38. 20. p.: 37-43. 22. p.: 41-51. 25. p.: 48-53. 30. p.: 56-64. 35. p.: 61-64. 38. p.: 64-68.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Szolnok javára.

Az Alba szokott rohanós játékával nyitott, melyet az Olaj képtelen volt levédeni az első percekben. Simonék szinte szétfutották a mieinket, akik sem elöl, sem hátul nem lelték a fonalat. Öt perc után, 13-4-es állásnál Pór Péter gyorsan időt kért, és eligazította a csapatát, amely épp az ellenkezőjét tette az elején, mint amit kért a szakember. Szerencsére Trotter, Nikolov és Trepák is beszórt egy-egy triplát. Igaz, Hollisék erre öt ponttal válaszoltak, a dudaszó pillanatában azonban Gay is betalált kintről, ezzel 22-18-ra jött fel az Olaj.

A folytatásban Gay előbb egy gólpasszt adott Fodornak, majd beszórt egy újabb triplát. Hátul területet védett a vendég együttes, ami abszolút nem ízlett a rosszul dobó fehérváriaknak. Vezetett az Olaj, sőt Trepák újabb hármasával 30-38-ra alakult az állás. Ebből a nyolcpontos előnyből hatot megtartott a Szolnok a nagyszünetig, 37-43.

- Továbbra is az a legfontosabb, hogy ne pörögjön fel az Albacomp, és ne kapja el a fonalat a folytatásban sem - mondta Pór Péter a nagyszünetben.

A folytatásban szerencsére nem a hazaiak, hanem az Olaj kapta el azt a bizonyos fonalat, Trotter saját maga harmadik, csapata kilencedik tripláját helyzete el a hazai gyűrűben. Sőt a továbbiakban Mills dupláival és Nikolov zsákolásával 41-53-ra alakult az állás. Nemcsak eredményesen támadott, hanem továbbra is jól védekezett az Olaj, és a lepattanókra is odaértek Trepákék.

A záró játékrész 56-64-es állásról indult, több mint hat percig nem dobott pontot a vendéggárda, szerencsére, a hazaiak is csak szórványosan büntetőkből találtak be. Gay triplája törte meg a vészes szolnoki gólcsendet, az utolsó két perc 62-68-as állásról indult. A nagyon hasznosan játszó Mills előbb büntetőket hibázott, de utána két betörésből is eredményes tudott lenni a hátvéd. Az utolsó percben már kintről is betaláltak a hazaiak, ám Horváth és Nikolov pontjaival az Olaj rövidre zárta az első elődöntőt.

Dzunics Braniszlav: - Sajnos az első negyedbeli előnyünk után elkezdtünk kapkodni, majd jobbára futottunk az eredmény után. Egy-nulla oda, a Szolnok ma jobb volt nálunk, ennek elsődleges oka, hogy nem védekeztünk úgy, ahogyan kellett volna egy elődöntőben.

Pór Péter: - Az elején nem sikerült az Albacomp gyors indításait megállítanunk, amikor azonban rendezni tudtuk a sorokat és öt az öt elleni játékra késztettük őket, visszaállt a rend. Az első félidőben ahhoz, hogy fordítani tudjunk, kellettek a hárompontosaink, s utána már kézben tudtuk tartani a mérkőzést.