Albacomp UPC - MOL Szolnok 89-84 (25-28, 22-16, 29-17, 13-23)

Székesfehérvár, 2200 n. V.: Szabó, Király.
Albacomp: SPIVEY 15, Boros 8/6, WALKER 23/15, Góbi 7, Lapov 14.
Csere: Fodor G. 14, Bencze Z. 7, Nyilas 1. Edző: Farkas Sándor.
MOL Szolnok: KOBALE 25/6, Mérész Cs. 7/3, VAISVILA 17/6, Orosz 10, MASIULIS 19.
Csere: Cziczás 3/3, Rusznák 3, Takács. Edző: Rezák László, Pór Péter.
Az eredmény alakulása: 5.p.: 17-16, 15.p.: 35-32, 25.p.: 62-65, 35.p.: 80-72.

Jól kezdett a sokak által esélytelennek kikiáltott szolnoki csapat, mert okos játlkkak rukkoltak ki, és a pontokkal sem maradtak adósak. Mindezt annak ellenére tették, hogy kezdő irányítójuk Takács Attila, lázas betegen csak a kispadra ülhetett le, így Kobale vette kezébe a karmesteri pálcát. A sztárokkal telitűzdelt Albacomp csak a szünet előtt tudta átvenni a vezetést. A fehérvári közönség pedig többször is tüntetett a bírók ellen, pedig ők korrekten fújtak az első játékrészben.

A fordulást követően változott a helyzet, nagyon felpörgött a hazai gárda, minden sikerült nekik. Ráadásul a faultokat sem fújták most a játékvezetők, a szolnoki betöréseknél rendre néma maradt a sípjuk. Az utolsó negyed előtt tíz ponttal vezetett az Albacomp, a Szolnok azonban nem adta fel, két perccel a vége előtt, 82-79 máe csak három pont volt az előnyük. A végjátékban azonban Boros vezényletével nyert a bajnokesélyes hazai csapat.

Farkas Sándor: - Baj volt a hozzáállásunkkal, könnyedén vettük az ellenfelet és ez megbosszulta magát. Nagyon meg kellett küzdenünk a győzelemért.

Rezák László: - Ha nincs a harmadik negyedben az a 3-4 perces rövidzárlatunk, még szorosabb lehetett volna a mérkőzés, de azt gondolom nem okoztunk csalódást.