Szolnoki Olaj KK - Albacomp 100-74 (30-19, 22-25, 28-17, 20-13)
NB I. "A", Play-Off, Elődöntő - 2. mérkőzés

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1509 néző. Vezette: Földházi T. Benczur T. Hegedűs T.
OLAJ KK: TROTTER 23/21, MILLS 10, HORVÁTH Á. 18/12, Nikolov 10/3, Báder 6.
Csere: GAY 13/9, Trepák 5/3, FODOR M. 11/3, Grebenár, Soós 4, Gaál, Nagy B. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
ALBACOMP: Simon B. 7, EL-AMIN 26/15, HOLLIS 21/9, Hendlein 3/3, Keller Á. 6.
Csere: Bódi 2, Juhos 2, Supola 1, Madár 4/3, Gorzsás 2. Edző: Dzunics Braniszlav.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 12-10, 8. p.: 25-19, 14. p.: 39-29, 18. p.: 49-37, 24. p.: 60-49, 28. p.: 72-57, 34. p.: 88-64, 38. p.: 96-70.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 a Szolnok javára.

Az első, fehérvári meccset megnyerő Olajnál a keresztcsontját és könyökét fájlaló Báder Márton vállalta a fellépést, míg az ellenoldalon a sérüléssel bajlódó Wayne Chism nem lépett pályára. A mérkőzés előtt egy perces gyászszünetet tartottak, a 69 éves korában hétfőn elhunyt Bartha Ferenc emlékére, aki elnökként másfél évtizeden át, 2006-ig irányította a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségét.

Alaposan egymásnak estek a felek, hullottak a kosarak mindkét gyűrűbe az elején. Az Olajnál Trotter, míg a vendégeknél El-Amin járt élen a pontgyártásban. A hazaiak magabiztosan játszottak, Trotter mellett többen is sokat tettek hozzá a játékhoz. Mindezt Fodor példája bizonyítja a legjobban, mikor beszállt a hátvéd, rögtön fontos pontokat dobott.

A második negyed elején Dzunics edző gyorsan kikérte idejét, hiszen 35-21-et mutatott az eredményjelző. A folytatásban Horváth is betalált kintről és úgy tűnt, hogy már ekkor meglép ellenfelétől a szolnoki csapat. Ám elég volt két eladott labda, melyek után El-Amin két triplát is beszórt, aki 49-43-ra hozta fel az övéit. Innentől megint szoros volt a mérkőzés, melynek első félidejében a szolnokiak Olaj kilenc, míg a vendégek hét triplát dobtak. A mieink a mezőnyből az Olaj 67, az Albacomp pedig 53 százalékkal célzott.

A fordulás után Keller Ákost oktatták a hazaiak, a fehérváriak játékosának előbb Báder adott egy "sapkát", majd Horváth szerelte ziccerben a középjátékost. A folytatásban Horváth és Trotter továbbra is biztos kézzel dobálta a triplákat. Majd Gay is rendre pontosan célzott, sőt az utóbbi még gólpasszokat is adott társainak, a negyed végén Trepák Zoltánnak is.

A záró felvonásban "20-20" - skandálta a tömeg, mikor Fodor mindkét büntetőjét értékesítette. Egy perc múlva Horváth Ákos demoralizáló triplái után már nem volt miről beszélni, hiszen beláthatatlan távolságra volt az Olaj vetélytársától. A hajrában már csak az volt a kérdés, hogy a mieink mikor szórják be a századik pontot szétesett ellenfelük gyűrűjébe, ami Horváth Ákosnak sikerült a közönség nagy ovációja közepette. Ezzel a mieink a döntőt érő harmadik győzelmüket csütörtökön 19:15-kor az Albacomp csarnokában szerezhetik meg.

Pór Péter: - Jó játékkal sikerült 2-0-ra növelni előnyünket, mert a fiúk elvégezték az eltervezett munkát. Csütörtökön egy nagyon kiélezett harmadik mérkőzést várok.

Dzunics Braniszlav: - Nagyon rossz ritmusban játszottunk, különösen védekezésben, ami kihatott a támadójátékunkra is, ami csak egyéni megoldásokon alapult.