Falco KC - Szolnoki Olaj KK 106-98 (26-25, 30-18, 18-26, 32-29)
NB I. "A", Play-Off, Döntő - 3. mérkőzés

Szombathely, 2500 néző. Vezette: Vígh, Kapitány, Hegedűs.
FALCO KC: KÁLMÁN 25/9, Simon 2, TIMBERLAKE 27/3, SZABÓ ZS 14/3., PANTELICS 18/6.
Csere: Will 12/3, Harazin 2, Szanati 6, Jarosevits, Simon L. 2. Edző: Bencze Tamás.
OLAJ KK: TROTTER 23/12, MILLS 19/9, Horváth Á. 9, Nikolov 14/6, BÁDER 21.
Csere: Gay 6/6, Trepák 1, Fodor M. 5/3. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
Az eredmény alakulása: 4. p: 10-13, 8. p.: 17-22, 15. p.: 35-28, 18. p.: 46-41, 24. p.: 60-49, 28. p.: 72-59, 34. p.: 84-78, 38. p.: 98-86.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Szolnok javára.

Jól kezdett a mintegy kétszáz szurkolója által támogatott Olaj KK. Trotter szórta a triplákat, és Nikolov betörései is pontokat hoztak a vendégeknek. Úgy tűnt, hogy az elején eldöntheti a meccset a szolnoki csapat, aztán megállt a tudomány, felzárkóztak a hazaiak, akiknek jó néhány dobásuk szerencsésen pottyant be a gyűrűbe. Az első negyed végén aztán a nagyon pörgő házigazdák Will Tamás dobásaival vették át a vezetést.

A folytatásban tovább szórták a pontokat a házigazdák, az Olaj védekezése pedig meglehetősen szellős volt. Timberlake mellett Szabó Zsolt rendre gólokat szerzett, és már tíz pont fölé nőtt a Falco előnye. Bár a negyed végén Mills találataival hat pontra felzárkóztak a szolnokiak, a hazaiak azonban az utolsó percben is jól használták ki a mieink megingásait, így kialakult a felek közötti legnagyobb különbség, 56-43.

A fordulást követően a nagy kapkodásban nem tudott az Olaj közelebb kerülni vetélytársához. Azért is, mert az első két meccstől eltérően most jól szedték a lepattanókat Pantelicsék. A negyed végén azonban Nikolov és Mills betalált kintről, így jóval szorosabbra alakult az állás, 74-69.

Sőt a záró felvonás Gay triplájával indult, ám 74-72 után megint a hazaiak szereztek kosarakat. A Falco továbbra is önkívületben játszott, az Olaj pedig nem tudott arra a hőfokra pörögni, mint tette az elmúlt két összecsapáson. Ráadásul Nikolov összeveszett az őt inzultáló nézőkkel, ezért technikait kapott a szolnokiak erőcsatára. A büntetőket bedobták a hazaiak, majd Kálmán triplája is beesett, és innen már nem volt visszaút az Olaj számára.

A folytatás pünkösd hétfőn este negyed hétkor lesz a Tiszaligetben, ekkor lehet a bajnokavató az Olaj számára.

Bencze Tamás: - Ez a meccs egy kicsit hasonlított az alapszakaszbeli hazai bajnokinkra. Jól játszottunk, és ha néha a szerencse is mellettünk állt, úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Legalább ezt a játékot kell nyújtanunk hétfőn Szolnokon is, bár az azért elég utópisztikus gondolatnak tűnik, hogy a Tiszaligetben 100 pont fölött dobjunk.

Pór Péter: - Százhat kapott ponttal nagyon nehéz mérkőzést nyerni, 98 dobottal viszont lehetett volna. Még mindig mi vezetünk 2-1-re, legközelebb mi játszunk hazai pályán és ezt ki fogjuk használni. Köszönjük szurkolóinknak, hogy ilyen sokan elkísértek bennünket Szombathelyre is.