MOL Szolnok - MAFC-Újbuda 70-66 (12-17, 20-11, 21-16, 17-22)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1600 n. V.: Váradi. Kóthay.
MOL Szolnok: Takács, Vaisvila 18/3, KOBALE 27/15, Orosz 11, Masiulis 8.
Csere: Mérész Cs., Rusznák 2, Cziczás 4. Edző: Rezák László, Pór Péter.
MAFC: Kolarics 3, Buddenborg 16/6, KANGYAL 18/15, Kecskés 11/9, SAJNI 14.
Csere: Molnár A. 5/3, Halmos. Edző: Merin Mehmedovics.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 5-5, 15. p.: 24-19, 25. p.: 38-37, 35. p.: 62-55, 38. p.: 67-58.
Kipontozódott: Mérész és Molnár A. a 40. p.

A vendégeknél a sérült Rowe és Bakonyi után Maljkovics sem tudta vállalni a játékot. A Szolnoknál viszont a betegeskedő Takács Attila felépült, így a házigazdák kompletten léphettek pályára.

Álmosan kezdtek a csapatok, különösen a Szolnok meglehetősen vérszegény támadójátékkal rukkolt ki az első negyedben. Ellenben a fiatalokból álló fővárosiak kihasználták adódó lehetőségeiket és ügyes játékkal szereztek vezetést. Ezt követően kapcsolt a szolnoki legénység, Kobale és Vaisvila találataival nemcsak hogy kiegyenlítettek, hanem tízpontos előnyhöz jutottak. A MAFC azonban nem hagyta magát lerázni, és újra a mieink nyomába eredt. Mindezt sikerrel tették, és a félidő végére ismét szoros lett az állás.

A fordulást követően mintha az öltözőben maradt volna a hazai legénység, hiszen Kangyalék vették át újra a vezetést. Kisvártatva megint Kobale és Vaisvila percei következtek, a két légiós szórta a pontokat.

Már-már úgy tűnt, hogy biztos hazai győzelem születik, ám a műegyetemista csapat, ezen a meccsen sokadszorra is összekapta magát. Közülük különösen Kangyal és Sajni villogott, az ő vezérletükkel ismét szoros lett az állás. A hajrában bizony szükség volt a szolnokiak minden rutinjára ahhoz, hogy megtartsák előnyüket, és legyőzzék a sokak által lesajnált tartalékosan felálló ellenfelüket.

A mérkőzés végén az újjászerveződött, roppant lelkes és sportszerűen szurkoló Olaj B-közép megtapsolta kedvenceit, ám a közönség másik része füttyszóval fejezte ki nem tetszését a fiúk produkciója láttán. Szombaton Nyíregyházán ennél több kell, nyilván ezt tudják a piros-feketék is.

Rezák László: - Masiulis motiválatlansága rányomta bélyegét csapatunk játékára.

Merin Mehmedovics: - Gratulálok a fiúknak, mert tartalékosan is jó meccset játszottak nagy nevű ellenfelükkel.