MOL Szolnok - Gunaras KC-Dombóvár 76-66 (27-24, 14-6, 20-12, 15-24)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1600 n. V.: Bodnár, Hegedűs.
Mol Szolnok: Takács 3/3, Vaisvila 9/3, KOBALE 27/15, OROSZ 14, MASIULIS 15.
Csere: Cziczás 3, Mérész Cs. 5/3. Edző: Rezák László, Pór Péter.
Dombóvár: Krasznai T. 11/9, Deák 10/9, Halimics 16/12, Bódi 6, FÜLÖP 16.
Csere: Balogh, Fisher 2, Krasznai M. 1, Panta 4. Edző: Földi Sándor.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 13-9, 15. p.: 34-25, 25. p.: 51-36, 35. p.: 68-54.
Kipontozódott: Balogh a 33. p.

Mint az várható volt, Földi Sándor lett a dombóváriak új edzője, aki a Tiszaligetben debütált csapata kispadján. Érdekesség, hogy a szabadkai tréner magyarországi pályafutása 1986-ban éppen Szolnokon kezdődött. Az Olajnál Rezák mesternek nagy kő esett le a szívéről, ugyanis az egész héten sérüléssel bajlódó Rytis Vaisvila vállalta a fellépést.

A nehéztüzérek közül Kobale triplával, míg Halimics duplával nyitott. Ezt követően azonban a centerek vették át a főszerepet, a hazai oldalon Orosz és Masiulis, a vendégek részéről pedig Fülöp kapta el a fonalat. Az első negyed még élvezetes dobópárbajt hozott, ám a jó folytatás elmaradt mindkét oldalon. Inkább a küzdelem dominált.

Az igazság, hogy töltöttek és lőttek a felek, meglehetősen kevés sikerrel. Igaz, a szolnokiak stabilan tartották 10 pontos előnyüket, a tolnai gárda teljesítményéről mindent elárul az a tény, hogy játékosai mindössze hat pontot termeltek a második negyedben.

A szünet után Takács és Kobale hárompontosával távolodtak a hazaiak, a másik oldalon a pontkirály, Halimics csak olykor-olykor talált be, és társai sem szálltak be a pontgyártásba. A piros-feketék már ekkor eldönthették volna az összecsapást, ám ziccereket és büntetőket hibáztak.

A zárónegyed 61-42-es állásról indult, Masiulis kapitális zsákolását követően kiütéses győzelemről álmodoztak a hazaiak. Ám a dombóváriak hosszú hajrát nyitottak, és pillanatok alatt 10 pontot faragtak le hátrányukból. Kobale immár ötödik triplája idegnyugtatólag hatott a vendéglátókra, akik előnyükből 10 pontot megtartva sikerrel vették az újabb hazai akadályt.

Rezák László: - Ha a büntetőket jobb százalékkal értékesítjük, akkor ennél nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.

Földi Sándor: - Gyatra dobóteljesítményünk főként szervezetlen támadójátékunk eredménye volt.