Eszterházy Főiskola SE - MOL Szolnok 66–129 (16-34, 16-28, 14-37, 20-30)
Férfi kosárlabda MK

Eger, 150 n. V.: Gorka, Frányó.
Eger: ZSÍROS 13/9, Tóth T. 8/6, Dudás 2, Ipacs K. 8, Mentusz 1.
Csere: Máthé 6, KOVÁCS I. P. 18/3 , Vinczepap, Bíró B. 10/3, Erdei. Edző: Cseh Kálmán.
MOL Szolnok: TAKÁCS 17/12, CZICZÁS 29/15, Mérész Cs. 12/3, Orosz 14, RUSZNÁK 12. Csere: REZÁK T. 7/3, Varga 7, TÓTH V. 11/3, Harazin 4, BALOGH 16/12. Edző: Rezák László.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-2, 7. p.: 10-19, 15. p.: 26-54, 28. p.: 43-99, 35. p.: 58-110.

A mérkőző felek közötti két osztálynyi különbség három percig nem látszott az eredményjelzőn. Bátran kezdtek a hazaiak, de a nyitott védekezésükkel szemben hamar belelendültek a jelentős magassági fölényben lévő vendégek. A szolnoki pontesőben nem a palánk alatti teljesítmény volt a jelentős tényező, inkább a távoli és középtávoli kísérletek, hoztak szerencsét a molosoknak. Közülük Takács és Cziczás gyors akciói rendre pontokkal zárultak, a lepattanók jelentős részét is a piros-feketék szerezték meg. A századik pontot végül Harazin Tamás rámolta be, a negyedik negyed elején, amikor már a teljes junior sor játszott a szolnokiak színeiben. Ezzel a MOL Szolnok került a legjobb 16 közé, a nyolcaddöntő sorsolását december 9-én tartják.

Cseh Kálmán: - Nem volt egy súlycsoportban a két csapat. A vendégek rendkívül pontos távoli dobásai ellen nem tudtunk védekezni.

Rezák László: - Elégedett vagyok a csapatom ponterős játékával, bárcsak a bajnokin is ilyen százalékban dobnánk. Örülök, hogy a juniorjaink is megtalálták az utat a pontszerzéshez.