MOL Szolnok - Debreceni Vadkakasok 83-87 (21-21, 28-22, 19-23, 15-21)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2000 n. V.: Szabó Gy., Király.
Szolnok: Takács 6/6, VAISVILA 24/6, KOBALE 26/9, Orosz 5, MASIULIS 19.
Csere: Cziczás, Mérész Cs. 3/3, Rusznák. Edző: Rezák László.
Debrecen: Fodor M. 3/3, LEE 22/3, Green 8, Sitku 8, BUKVA 14.
Csere: TÓTH G., 17/9, GÉMES 11/3, Ádám 4, Boldizsár. Edző: Ráthonyi Tamás.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 13-10, 15. p.: 35-32, 25. p.: 58-56, 35. p.: 77-76, 38. p.: 79-80.
Kipontozódott: Masiulis a 39., Orosz a 40. p.

A kitűnően szereplő Debrecen és a pályaválasztóként veretlen Szolnok összecsapása nagy csatának ígérkezett. Az más kérdés, hogy a vendéglátók csupán három hazai meccsüket nyerték meg idáig, míg a hajdúságiakat leginkább az motiválta, hogy hét esztendeje képtelenek győzni a Tiszaligetben. A felek kompletten léphettek pályára, a debrecenieknél Ádám Béla felépült bokasérüléséből, és vállalta a fellépést.

Fergetegesen kezdett a szolnoki legénység, az első percek adok-kapokjából ők kerültek ki jobban. Mintegy öt perc után kapcsolt a Debrecen, Lee vezetésével kezdték meg a pontgyártást. A hazaiaknál jól játszott a két center, Orosz és Masiulis remekeltek védekezésben, az utóbbi a pontokkal sem maradt adós. A mezőnyemberek közül előbb Kobale, majd Vaisvila is elkapta a fonalat, így szinte végig vezetett a félidőben a MOL Szolnok. Bár a szünet előtti utolsó percben egyenlő volt az állás, ám Takács jól kivitelezett tripláival a házigazdák térhettek előnnyel pihenőre.

A szünet után már jóval agresszívebben védekeztek a vendégek, a mieinknek nem ízlett a letámadás, több labdát is eladtak. Közben Kobale lett az irányító, ami egyben azt is jelentette, hogy így kevesebb pontszerzési lehetőséghez jutott a szlovén vendégmunkás. Vaisvila tartotta ezekben a percekben a lelket a szolnokiakban, sajnos, a hazaiak több ziccert is hibáztak és a védekezésben pedig egyre fáradtabbnak tűntek. Az utolsó negyed 68-66-os állásról kezdődött. Felváltva potyogtak a pontok, közben sok volt a szabálytalanság, amely a rövid cserepaddal rendelkező szolnokiakat sújtotta, hiszen Masiulis és Orosz is 4-4 személyivel állt.

A hajrá, mint ahogy várható volt, óriási izgalmakat hozott, most jött ki igazán, hogy a debrecenieknek több hadra fogható emberük van, akik végül is, ha némi szerencsével is, de hozták a meccset.

Rezák László: - Gratulálok a fiúk remek helytállásához. A két cseresor közötti különbség döntött.

Ráthonyi Tamás: - Álmosan kezdtünk, ám a védekezésváltással sikerült felőrölnünk vendéglátóinkat.