Kaposvári KK - MOL Szolnok 92-78 (31-18, 21-19, 21-11, 19-30)

Kaposvár: SIMON 28/6, VARGA R. 11/9, Szőke 5, Filipovics 4, IVKOVICS 17.
Csere: TREPÁK 12, Jurgilas 3, Dénes 10, Beck 2. Edző: Kmézics Zorán.
MOL Szolnok: Takács 7/3, KOBALE 23, Vaisvila 11/3, Orosz 9, Masiulis 16/3.
Csere: Mérész 6/6, Cziczás 4, Rusznák 2. Edző: Rezák László.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 19-10, 15. p.: 29-14, 25. p.: 64-41, 35. p.: 86-63.

A mérkőzés előtt is tudott volt, hogy nem a szolnokiak az esélyesek a tavalyi ezüstérmes kaposváriak otthonában. A házigazdák mindent elsöprő lendülettel kezdték az összecsapást, és már az elején vetélytársuk tudtára adták, hogy nem sok keresnivalójuk van ezen a mérkőzésen. A szolnokiak rosszul védekeztek, így a somogyiak Simon, Varga R. és Ivkovics vezérletével tetszés szerint érték el találataikat, és már az első tíz percben tekintélyes előnyhöz jutottak. A folytatásban ugyan némileg összeszedte magát a Tisza-parti gárda, ám hátrányát nem tudta csökkenteni a szünetig.

A térfélcsere után ismét jól kezdtek a hazaiak, szemre is tetszetős támadások után érték el sorra góljaikat. Ekkor úgy tűnt, hogy kiütéses vereséget szenved az idegenben hosszú hónapok óta nyeretlen szolnoki legénység. Szerencsére a hajrában összekapták magukat, és Kobale, Masiulis és Cziczás révén faragtak hátrányukból, így megúszták egy tisztes vereséggel. Az Olaj szombaton este hat órakor a PVSK gárdáját fogadja.

Kmézics Zorán: - Három negyeden keresztül azt tettük, amit kell. Az utolsó játékrészben azonban felzárkóztak a szolnokiak.

Rezák László: - Nem láttam most azt a csapategységet, mint a legutóbbi otthoni mérkőzésen.