MOL Szolnok - PVSK-Panthers 91-79 (20-25, 29-24, 24-8, 18-22)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1500 n. V.: Kóthay, Kiss L.
MOL Szolnok: Mérész Cs. 2, KOBALE 21/6, VAISVILA 20/6, OROSZ 14, MASIULIS 29.
Csere: Rusznák, Takács 5/3. Edző: Rezák László, Pór Péter.
PVSK: CSIRKE 16/9, Madison 13/6, Radnóti 11/9, GAMBIROZA 19/3, Horváth Z. 5.
Csere: LO EL HADZSI 11, Mészáros R. 4, Buzogány. Edző: Fodor Péter.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 14-12, 15. p.: 35-41, 25. p.: 61-55, 35. p.: 79-70, 38. p.: 87-72.
Kipontozódott: Horváth Z. a 39. percben

A négy meccs óta nyeretlen szolnokiak számára létfontosságú volt a győzelem, hiszen egy újabb balsiker esetén Takácsék alaposan leszakadnának az előttük állóktól. A pécsiek sem lehettek túlságosan nyugodtak, hiszen ebben az évadban még nem kísérte szerencse idegenbeli szereplésüket.

A találkozó előtt télapók jártak a lelátón, a molosok és a cooposok jóvoltából jutott minden szurkolónak a finomságokból.

Sokak számára meglepetésnek tűnt, hogy Rezák mester ezúttal Mérész Csabára osztotta az irányító szerepét.

Az első öt percben inkább a hazaiak akarata érvényesült, akik Kobale vezetésével gyártották a pontokat. Az elmúlt forduló kosárkirálya, Gambiroza csupán büntetőkből volt eredményes ebben az időszakban. Igaz, Orosz gyorsan három személyi hibát is összeszedett a szerb légiósról, ezért le kellett cserélni a szolnokiak csapatkapitányát. Mindez rányomta a Mol védekezésére a bélyegét, kapcsoltak a vendégek, akik Csirke, Radnóti és Lo El Hadzsi révén szorgalmasan termelték a pontokat. Nekik köszönhetően a második negyed közepén már 9 ponttal 33-24-re vezettek a pécsiek. Szerencsére, még időben összekapták magukat a szolnokiak, és légiósaik révén a szünetig kiegyenlítették hátrányukat.

A fordulást követően egy más szellemű hazai csapat lépett pályára, Takács jól osztogatott Orosz és Masiulis tarthatatlannak bizonyult mindkét palánk alatt, az előbbi végre a kosarakkal sem maradt adós. Mellettük Kobale és Vaisvila ért el látványos találatokat, melynek eredményeként 18 ponttal megléptek a házigazdák. A záró játékrészben a PVSK ugyan mindent elkövetett a felzárkózás érdekében, Gambiroza révén a 35. percben tíz pont alá kerültek - 79-70 - , ám Kobale és a nagyszerűen játszó Masiulis bebiztosította a házigazdák megérdemelt győzelmét.

Rezák László: - Ránk fért már ez a siker, végre 80 pont fölé kerültünk.

Fodor Péter: - Öt perc rövidzárlat eldöntötte a meccset, és kárba veszett mindaz, amiért az első félidőben keményen megdolgoztunk.