Soproni Ászok-SMAFC - MOL Szolnok 95-94 (18-27, 23-15, 15-16, 25-23, 14-13)

SMAFC: McDANIEL 21, PALOTAI 15/9, Rawlins 14/3, Mogyoróssy 2, VILCINSKAS 14.
Csere: WALKE 14, Sallay 2, Pojbics 13/9. Edző: Vetési Imre.
MOL Szolnok: Takács 7/3, VAISVILA 23/6, KOBALE 38/18, OROSZ 15, Masiulis 6.
Csere: Cziczás 1, Mérész 4, Rusznák. Edző: Rezák László.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10-13, 15. p.: 32-34, 25. p.: 52-51, 35. p.: 66-69.

A házigazdáknál felgyógyult sérüléséből az egykoron Szolnokon is szerepelt litván center Vilcinskas, aki rögtön a kezdő ötösben kapott helyet. Higgadt és fegyelmezett játékkal kezdtek a molosok, dobóhelyzetekig kijátszott akcióikat rendre kosárral fejezték be az első negyedben. A rutinos Walke beállítása jót tett a hazaiaknak, akik egyre jobban pörögtek, és a szünetig egy pontra megközelítették vendégeiket. A fordulást követően ismét a szolnokiak percei következtek, akik nyolcpontos előnyre tettek szert. A hajrában már-már győztesnek látszott az Olaj, hiszen 75–66-ra vezettek, ám a soproniak két perc alatt 10 büntetőt dobhattak - hála a bírópárosnak -, és ezzel kiegyenlítették hátrányukat. A hosszabbításban egymás nyomában loholtak a felek, Palotai utolsó másodpercekben elért találatával nyertek a szerencsésebb hazaiak.

Vetési Imre: - Minden, ami szép és jó és izgalmas egy férfimeccsen, benne volt a mai találkozón.

Rezák László: - Jobbak voltunk, mint vendéglátóink, de öten hat ellen játszottunk...