MOL Szolnok - Univer-KSE 69-78 (13-21, 12-18, 23-21, 21-18)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1300 n. V.: Szabó Gy., dr. Páli.
MOL SZOLNOK: TAKÁCS 15/6, Vaisvila 18/3, Kobale 7/3, Orosz 2, Masiulis 13.
Csere: Mérész Cs. 11/9, Cziczás 3/3. Edző: Pór Péter.
KECSKEMÉT: Bradford 7, HORVÁTH Á. 21/12, MÉRÉSZ T. 15/9, MC CLENDON 19, Valjevac 10/6.
Csere: Drahos 2, Horváth Cs. 4, Dohány. Edző: Meszlényi Róbert.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 7-15, 15. p.: 17-27, 25. p.: 31-46, 35. p.: 60-71, 38. p.: 66-76.
Kipontozódott: Bradford a 38. percben.

A kecskemétieknél Meszlényi edző az új szerzemény, bosnyák Valjevac szerepeltetése mellett döntött. A hazaiaknál Pór Péter most debütált vezetőedzőként a kispadon, bajnoki mérkőzésen - ő sem ilyen bemutatkozásra számított.

A kezdeti tapogatózás után a vendégek kaptak hamarabb lábra, ugyanis két perc alatt négy triplát szórtak be. Pór edző időt kért, mert csapata sem támadásban, sem védekezésben nem tudta felvenni a ritmust. Az első negyedet megérdemelten zárta 8 pontos előnynyel a higgadtan játszó, távolról jól célzó vendégegyüttes. A folytatásban is a Kecskemét akarata érvényesült, sőt most már pontkirályuk, McClendon is elkapta a fonalat, így a második negyedben továbbnövelték előnyüket. A Szolnok továbbra is félszegen játszott, szinte semmi nem sikerült nekik. Teljesítményükről mindent elmond, hogy mindössze 31 százalékos dobóteljesítménnyel rukkoltak ki az első húsz percben. Nem csoda, hogy kifütyülte őket saját közönségük.

A fordulást követően is a Kecskemét kosárlabdázott, a pályaválasztó szolnoki csapat továbbra is csak árnyéka volt önmagának. Sajnos továbbra sem mentek a dobások, bár a védekezés valamit javult, de a vendégek már így is 20 ponttal vezettek. A harmadik negyed végén agresszív védekezésre tért át a hazai gárda, ennek köszönhetően sikerült 10 pontot faragniuk hátrányukból. Ám nem sikerült felzárkózniuk, mert óriási bakikat követtek el, a rutinos vendégek pedig éltek a lehetőséggel, és olykor könnyű pontokat dobtak. A hajrában mindent megpróbált a hazai együttes, a kecskemétiek azonban nem adták ki kezükből a győzelmet, és váratlan, de teljesen megérdemelt, biztos győzelmet arattak. A szolnoki játékosok 70 alkalommal kísérleteztek a mezőnyből, ebből mindössze 26-szor jártak sikerrel - ez értékelhetetlen teljesítmény.

Pór Péter: - Az első félidő rossz védekezésének köszönhetően a Kecskemét eldöntötte a mérkőzést.

Meszlényi Róbert: - Mindkét csapat sok hibával játszott, mi kevesebbet rontottunk, ezért nyertünk.