MOL Szolnok - Falco KC 86-84 (17-21, 27-24, 26-28, 16-11)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1700 n. V.: Földházi, Ádám J.
MOL SZOLNOK: Mérész 4, Kobale 17/6, VAISVILA 12/3, STROUD 24/3, OROSZ 23.
Csere: CZICZÁS 6/3, Rusznák. Edző: Pór Péter.
FALCO KC: Kálmán 13, GRÁCZER 19/9, HENRIK 15/9, Benitez 12, FEIGL 16/6.
Csere: Mándity 6/6, Horváth B., Horváth R. 3/3. Edző: Váradi Attila.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 9-6, 15. p.: 35-32, 25. p.: 61-57, 35. p.: 77-79, 38. p.: 83-81.
Kipontozódott: Benitez a 35., Feigl a 36., Mérész és Gráczer a 40. p.

Statisztika
Mezőnybeli dobószázalék: 35/70=50%, ill. 54/27=50%.
Büntetők dobószázaléka: 11/18=61%, ill. 19/21=90%.
Lepattanók: 27, ill. 31.
Legtöbb lepattanó: Stroud 13, ill. Benitez 8.
Legtöbb assziszt: Vaisvila 4, ill. Kálmán 8.

A vendégeknél Pankár Tibor ujjsérülése miatt nem vállalhatta a fellépést, míg a másik oldalon betegsége miatt Takács Attila csak amolyan vésztartalékként került a kispadra. Ellenben bemutatkozhatott a piros-feketék soraiban az amerikai erőcsatár Derrick Stroud. Nos, jól sikerült a légiós premierje, aki rögvest egy triplával tette le névjegyét. Mérész Csaba jó megmozdulásai vezették be a meccset, ám hamarosan lábrakapott a Falco, amely Feigl és Gráczer találataival elhúzott vendéglátójától az első negyed végén. Tették mindezt annak ellenére, hogy játékmesterük, Kálmán László csak a 10. percben érte el első mezőnykosarát. A folytatásban ellenfele nyomába eredt a Mol Szolnok, ám sorozatos hibák és egyénieskedések miatt a higgadtan kosarazó Falco rendre megszerezte a vezetést. Igaz, a második negyedben Orosz Benő elkapta a fonalat, a center szép gólokat dobott, de a mezőnypontokkal továbbra is adósok maradtak Kobaléék. A vendégek igyekeztek kijátszani a támadóidőt, melyet szép távoli kosarakkal fejeztek be az utóbb emlegetett Feigl és Gráczer mellé Henrik is felzárkózott a pontgyártásba. Akárcsak az előző negyedben, ekkor is az utolsó percekben harcolt ki fölényt a Falco, és szerzett minimális egy pontos előnyt a szünetig.

A fordulást követően a legszebb napjaira emlékeztetően játszó Orosz Benő centerposztról elért pontjainak örülhetett az egyre hangosabb közönség. A továbbiakban Kobale is betalált távolról kétszer egymás után. Ennek ellenére is a Falco vezetett még a 3. negyed végén, hiszen precízebben játszottak, mint vendéglátóik. Annak ellenére, hogy a máskor ponterősen játszó Kálmánt Mérész és Cziczás szinte levette a pályáról. A záró negyed 73-70-es szombathelyi vezetésről indult, a továbbiakban mindkét csapat óriási ziccereket hagyott ki, ezért egyik sem tudott megszökni a másiktól. A játék hevében két centerét Benitezt és Feiglt is elvesztette a Falco. A hihetetlenül izgalmas végjátékban a Szolnok jó védekezésének köszönhetően Cziczás büntetőivel megnyerte a roppant kiélezett összecsapást.

Pór Péter: - Az akarat és a lelkesedés meghozta végre győzelmünket. Köszönjük a közönség fergeteges buzdítását, nagyon sokat segítettek abban, hogy átlendüljünk a holtponton.

Váradi Attila: - Sajnos nagyon gyorsan fault-problémákkal küszködtünk, így a végjátékot nem bírtuk.