MAFC-Újbuda - Mol Szolnok 70-66 (26-8, 14-22, 13-15, 17-21)

MAFC: Maljkovics 8/3, BUDDENBURG 16/9, KANGYAL 24/3, SAJNI 12, Rowe 2.
Csere: Kecskés 2, Kolarics 6. Edző: Merim Mehmedovics.
MOL SZOLNOK: O’KELLEY 25/18, Cziczás, MÉRÉSZ CS. 7/3, STROUD 18, Orosz 12.
Csere: Halimics 4. Edző: Pór Péter.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11-0, 6. p.: 19-0, 15. p.: 36-18, 25. p.: 44-37, 34. p.: 58-52, 38. p.: 68-64.
Kipontozódott: Maljkovics a 32. Mérész Cs. a 40. p.

Pontosan 75 percet csúszott az első feldobás, ugyanis a bemelegítés utolsó perceiben a MAFC térfelén lévő palánkról letört a gyűrű. A rendező házigazdáknak csak kínos lassúsággal sikerült kijavítani a hibát. A kellemetlen közjáték alaposan megzavarta a két újonc légióssal — az amerikai Robert O’Kelleyvel és a bosnyák Emir Halimiccsal - felálló vendégeket. Az első hat percben ugyanis a MAFC mindegyik dobása behullott a megjavított gyűrűbe, míg a mieink csupán kísérletekig jutottak el a másik oldalon. Az más kérdés, hogy a bírópáros teljesen nyilvánvaló faultokat nem fújt be, ezzel nem felmentve a piros-feketék játékosait, akik ziccereket is hibáztak az elején. A hatodik percben jártunk mikor 19-0 (!) után Stroud szépített az álláson. Innentől a MAFC nyugodtan játszhatott, míg a Szolnok kapkodott, futott az eredmény után. A szünetig azonban O’Kelley vezérletével sikerült - 10 pont távolságra - 40-30-ra megközelíteni a műegyetemistákat.

A fordulást követően csúsztak-másztak minden labdáért a szolnoki kosarasok, szurkolótáboruk pedig űzte hajtotta őket. Ekkor már a hazaiak is jóval többet hibáztak mint előtte, viszont a felzárkózás kapujában rendre megtorpantak a szolnokiak. Halimics bemutatkozása is gyengébbre sikeredett a vártnál, a bedobó adós maradt a mezőnykosarakkal. A zárófelvonás 53-45-ös állásról indult a mieink utolsó erőtartalékaikat is mozgósították, pontról-pontra közelítették meg a hazaiakat. A végjátékban 68-66-os állásnál a betörő Mérész Csabát gyanús körülmények között szerelte Rowe. Az ellentámadásnál Mérész Kangyallal szembeni szabálytalanságánál viszont megszólalt a bírói síp, a MAFC játékosa nem hibázta el a büntetőket beállítva ezzel a végeredményt.

Az Olaj rossz rajtot vett, és ez végigkísérte az egész mérkőzésen, a hazaiak pedig éltek a lehetőséggel és némi szerencsével nyertek.

Pór Péter: - Nagyon rosszul kezdtünk, de mindent elkövettünk a felzárkózás érdekében. A hajrában pedig győzelmi lehetőséget szalasztottunk el.