MOL Szolnok - Marso-Nyíregyházi KK 96-75 (22-16, 33-20, 18-17, 23-22)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1200 n. V.: Hartyáni, Kiss L.
MOL SZOLNOK: O’KELLEY 37/24, HALIMICS 19/9, MÉRÉSZ CS. 15/9, STROUD 12, Orosz 5.
Csere: Cziczás 6, Balogh, Harazin 2. Edző: Pór Péter.
NYÍREGYHÁZA: Puskás 10, PAVLOVICS 23/18, Jovanovics 15/3, Krivacsevics 2, Riley 12.
Csere: Siska 3/3, Toya 10, Herczku. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8-12, 15. p.: 37-21, 25. p.: 63-47, 35. p.: 85-62.
Kipontozódott: Cziczás a 30., Riley a 34., Krivacsevics a 38. percben

Érdekesség, hogy mindkét csapatban akadt olyan játékos, aki megfordult a másikban. A vendégeknél Pavlovics Predrag két évig meghatározó embernek számított Szolnokon. Sőt a nyíregyháziak trénere Horváth Imre, anno tagja volt az Olajbányász bajnokcsapatának. A napokban Szolnokra szerződött Emir Halimics jó néhány kosarat ért el az NYKK színeiben. Mellette O’Kelley is első hazai meccsét játszotta a Tiszaligetben. Az első öt perc O’Kelley és Pavlovics triplapárbaját hozta. Mivel a hazaiak közül csak a "kis" amerikai volt gólképes. A vendégek részéről Pavlovics mellett Riley és Jovanovics is betalált, vezettek, 14-8. Ezt követően nagyot fordult a világ, ugyanis O’Kelley irányításával és élményszámba menő távoli találataival állva hagyta ellenfelét a Mol Szolnok. Régen látott jó dobóformát mutattak a piros-feketék az első játékrészben, hiszen 59%-os biztonsággal szórtak a mezőnyből, vetélytársuk 50%-ával szemben. A közönség is díjazta a produkciót, felállva tapsolta kedvenceit a félidő végén.

A fordulást követően nagyon rákapcsolt a Nyíregyháza, Toya és Jovanovics felváltva üldözte O’Kelleyt. Ám erőfeszítésüket csak részben kísérte szerencse, ugyanis Halimics és Mérész jól dobott szinte minden pozícióból, Stroud pedig kiválóan "bűvészkedett" a palánkok alatt. A hajrában ugyan Pavlovicsék minden elkövettek a felzárkózás érdekében, de képtelenek voltak 20 pont alá tornázni hátrányukat. Ami egyben azt is jelenti, hogy az egymás elleni összesítésben jobban áll a molos csapat, hiszen ott "csak" 15 ponttal kaptak ki.

Pór Péter: - Csupa szív játékunk meghozta a várva várt győzelmet.

Horváth Imre: - Úrrá lett csapatunkon a káosz, ezt mielőbb meg kell szüntetnünk.